reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame senaryosunda değişen Captain America planları

Avengers Endgame filmine dair yeni detaylar gün yüzüne çıkıyor. Bunlardan birinin de değişen Captain America planlarıyla ilgili olduğunu öğrendik.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in önemli sahnelerinden biri kahramanlarımızın sonsuzluk taşlarını toplamak üzere geçmişe gitmesiydi. Fakat Captain America ve Iron Man’in New York planı istenen yönde ilerlemedi. Onlar da 1970’lere gitmek durumunda kaldı. Bu tarihte hem Tesseract yani uzay taşı hem de Pym partiküllerinin bir arada bulunduğu bir yer vardı. Bu sahnenin duygusal açıdan önemi ise Steve Rogers’ın 70’lerdeki Peggy Carter‘ı görmesi oldu. Bu sahne Captain America’nın geçmişe dönüp hayatını orada geçirme kararı almasına vesile oldu.

Sonradan eklenen Captain America sahnesi

Avengers Endgame senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely’ın açıklamasına bakılırsa bu sahne senaryonun ilk halinde yer almıyordu. İkili bu durumu şu sözlerle özetliyor: “Senaryonun ilk versiyonunda Steve Rogers’ın 70’lerdeki Peggy Carter’ı gördüğü sahne yoktu. Eğer bu sahne filmde yer almasaydı, büyük bir eksiklik olurdu. Çünkü gerçekten çok hoş bir andı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu sahne olmadan Captain America’nın geçmişe gitme ve kendi zamanında yaşlanma kararı alması biraz temelsiz olabilirdi. Fakat Thanos’a karşı verilen mücadele sırasında yeniden Peggy’i görmesi onun kararını çok daha iyi anlamamıza yardımcı oldu. Bu sayede Marvel Sinematik Evreni‘nde Sam Wilson’ın Captain America olduğu süreç başlamış oldu.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı