reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame’de Captain America’nın asıl gücü

Avengers Endgame filminin senaryosunu kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely kendilerine göre Captain America’nın gerçek gücünün ne olduğunu açıkladı.

Bildiğiniz gibi Steve Rogers çok zayıf ve güçsüz olmasına rağmen bir deney sonucunda süper kahramana dönüşüyordu. Önceden savaşa gitmeye bile uygun görünmezken insan üstü bir güce kavuşuyordu. Bu sayede her zaman olduğu kahramanı dışarı yansıtma fırsatı buldu. Donmuş şekilde geçen 70 senenin ardından hayata geri döndüğünde de olduğu kişi hiç değişmedi. Avengers Endgame’in senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely’a göre Captain America’nın süper gücü aslında bu!

Christopher Markus: Temelde tehlike içindeki bir toplumda dik duran dürüst bir insan olmak kolay bir şey değil. Bu durumda kendinizi toplumdan soyutlayıp ilkelerinize sadık kalmayı mı seçersiniz, yoksa toplumun güncel durumuna ayak uydurmayı mı? Captain America’nın gerçek gücü ilkelerine sadık kalabilmesi.

Stephen McFeely: Captain America değişmiyor, o etrafındakileri değiştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçekten de Captain America ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir karakter. Bu bir anlamda değişime açık olmadığınız şeklinde de yorumlanabilir ancak Captain America’nın her zaman zayıfın yanındaki adalet savaşçısı olduğunu bilince durum değişiyor. Zaten Captain America Civil War filmindeki fikir ayrılığının çıkış noktası da onun ayak uydurmayı reddetmesiydi. Bu açıdan bakınca Avengers Endgame senaristleri tespitlerinde oldukça haklı gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı