reklamı kapat

POPÜLER

Acer Predator Helios 700
Acer Predator Helios 700
Acer Predator Helios 700
Acer Predator Helios 700

Acer’dan “sürgülü klavyesi” ile fark yaratan dizüstü: Predator Helios 700

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Acer, ürün gamına yeni Predator Helios 700 modelini ekledi. Oyuncu dizüstü çok ilginç bir tasarım detayına sahip.

Amerika’da düzenlenen özel bir etkinlikte lanse edilen Acer Predator Helios 700, gelişmiş bir oyuncu dizüstü bilgisayarı. Bu modeli rakiplerinden ayıran en önemli detay ise çok ilginç görünen sürgülü klavye sistemi. Modeldeki HyperDrift adı verilen klavye ve buna bağlı olarak touchpad bölümü bir kızak üzerinde hareket edebiliyor. Bunun kullanıcılara iki farklı faydası oluyor. İlk olarak klavye öne doğru çekilerek aşağıya doğru eğilebiliyor. Böylelikle çok daha ergonomik ve konforlu bir klavye deneyimi elde edilebiliyor. İkinci fayda ise soğutma tarafında kendisini gösteriyor. Modelin klavyesi öne geldiği zaman ortaya iki adet fan çıkıyor. Böylelikle sistem çok ama çok daha iyi şekilde soğutulabiliyor. Bu da performansın uzun oyun seanslarında dahi düşmeyeceği anlamına geliyor. Bir oyun bilgisayarı için bu durum çok büyük önem arz ediyor. Klavyesinde RGB aydınlatma kullanılan Acer Predator Helios 700, teknik olarak üst düzey özelliklere sahip. Oyuncu dizüstü gücünü 9. jenerasyon Intel Core işlemcilerden (Core i9’a kadar) ve Nvidia RTX 2080 ekran kartından alıyor. 64 GB’a kadar RAM ile donatılabilen bilgisayar, 17,3 inç 144 Hz IPS ekranında FHD çözünürlük sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Acer Predator Helios 700 tam bir oyun canavarı

Önümüzdeki ay satışa çıkacak oldukça kalın bir kasası bulunan modelin satış fiyatı tahmin edebileceğiniz üzere hiç de az değil. Gelişmiş dizüstünün başlangıç fiyatı tam 2.700 dolar seviyesinde. Avrupa fiyatı 2.700 euro olarak açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung akıllı temizlik robotu