reklamı kapat

POPÜLER

Acer Predator Helios Neo 14

Yapay zekalı oyun dizüstü bilgisayarı: Acer Predator Helios Neo 14

Acer yapay zeka destekli oyun dizüstü bilgisayarını görücüye çıkardı. Acer Predator Helios Neo 14 olarak adlandırılan bilgisayarda Intel’in yeni Core Ultra işlemcileri kullanılıyor.

Acer Nitro 16 oyun dizüstü bilgisayarı ise Intel Core 14’üncü nesil işlemcilerle yenilenerek kullanıcıların oyun oynarken veya yaratıcı uygulamalarla çalışırken daha fazlasını yapabilmesine olanak tanıyor. Yeni AI destekli DLSS 3,5 teknolojisini ve diğer AI hızlandırmalarını destekleyen NVIDIA GeForce RTX 40 serisi dizüstü bilgisayar GPU’ları sayesinde oyun oynarken veya yayın yaparken iyi bir deneyim vadediyor. WQXGA ekran seçenekleriyle gelen dizüstü bilgisayarlar yüzde 100 sRGB renk gamı desteğine ve NVIDIA G-Sync uyumluluğuna da sahip. Bilgisayarlarda Acer’ın yapay zekayla geliştirilmiş video konferans özelliklerine daha hızlı erişim için Windows’ta Microsoft Copilot[2] (özel bir Copilot tuşuyla birlikte) bulunuyor. Cihazla birlikte gelen bir aylık Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiyle bulut serviste yer alan oyunlar oynanabiliyor. Ayrıca CPU’lardaki çift fan, egzoz soğutma sistemleri ve sıvı metal termal, oyun dizüstü bilgisayarlarının iç kısımlarının en hararetli oyun seanslarında bile tam hızda çalışmasını sağlıyor. 16 ve 18 inçlik kardeşleriyle karşılaştırıldığında daha şık, daha taşınabilir bir yapıya sahip olan yeni Predator Helios Neo 14, özel yapay zeka hızlandırma özelliklerine sahip Intel Core Ultra 9 işlemci 185H’nin yanı sıra AI destekli DLSS 3,5’i destekleyen NVIDIA GeForce RTX 4070 grafik işlemcisiyle öne çıkıyor. Bilgisayarda 165 Hz yenileme hızı sunan 3K çözünürlüklü ekran kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Acer Predator Helios Neo 14 ve Nitro 16  ne zaman satışa sunulacak?

Predator Helios Neo 14 (PHN14-51), haziran ayı itibariyle EMEA bölgesinde 1.999 eurodan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.  Acer Nitro 16 (AN16-73), haziran ayı itibariyle EMEA bölgesinde 1.599 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın