reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame’in yaşlı Captain America’sına yakından bakış

Avengers Endgame filminin en şaşırtıcı yanlarından biri Captain America karakterinin geçmişte kalmaya karar vermesi ve günümüzde yaşlı bir şekilde karşımıza çıkmasıydı. Peki Chris Evans‘ın bu dönüşümü beyaz perdeye nasıl aktarıldı?

Hemen kısaca özet geçmemiz gerekirse Captain America finalde kullandıkları sonsuzluk taşlarını aldıkları zamana geri bırakmak üzere uzun bir yolculuk yaptı. Bu yolculuğun ardından da günümüze dönmek yerine, kendi ait olduğu zaman dilimine geri döndü. Peggy Carter ile birlikte yaşlanmayı tercih etti. Günümüzde yaşlı Steve Rogers’ın Captain America ismini Sam Wilson’a devretmesine şahit olduk. Bu sahnenin çekilebilmesi için Chris Evans’ın gerçekçi bir şekilde yaşlandırılması gerekiyordu. Daha önce Marvel cephesinden yapılan açıklamalar sayesinde biliyoruz ki Chris Evans’a yaşlı makyajı yapıldı. Üzerine de CGI uygulanarak olabildiğince gerçekçi bir sonuç elde edildi.

Yaşlı Captain America çalışmaları

Aradan geçen zamanın ardından yaşlı Captain America’nın beyaz perdeye aktarılış aşamalarına dair daha net bilgi elde ettik. Befores & Afters tarafından hazırlanan dosyada Chris Evans’ın yaşlı makyajıyla nasıl göründüğü, ardından CGI ile üzerinde ne gibi değişiklikler yapıldığı gözler önüne seriliyor. Chris Evans sırf makyajlı haliyle istenen oranda yaşlı görünmüyor. Üstelik yüzün belli noktaları makyajı fazlasıyla belli ediyor. Bir de görsel efekt aşamasına yardımcı olması için suratının belli yerlerinde siyah noktalar yer alıyor. CGI ise bu kusurların kapatılmasına ve ortaya daha başarılı bir sonuç çıkmasına yardımcı oluyor. Chris Evans’ın CGI öncesi halini haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı