reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei, Twitter’da gerçekleştirdiği anketin sonucuyla gündemde!

Huawei, inişli çıkışlı heyecanlı geçen zamanların ardından şimdi de Twitter üzerinden gerçekleştirdiği anket ile gündeme geldi.

ABD başkanı Donald Trump, Çin ile yaşadığı sorunları Huawei’den çıkartmıştı. Sorunun ardından medyayı yoğun bir şekilde kullanarak bu durumun köpürmesine neden olmuştu. Şirket, resmi Twitter hesabından, takipçilerine Huawei’nin kime ait olduğunu düşündüklerini #HoRunsHuawei etiketiyle sordu. Twitter üzerinden şirketin sahipliğinin kime ait olduğuna dair yapılan anket 56 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti. Sonuç şaşırtıcı değildi: Ankete göre 56 bin kişinin yüzde 42’si Huawei’nin Çin hükumetine bağlı olduğunu düşünüyor. Bu düşünceye neden olan şey ise şüphesiz ABD’nin ve bazı Avrupa ülkelerinin şirket için Çin hükumetine bağlı hareket ediyor söylemleri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Çin hükumetine bağlı olarak düşünülüyor

Bu yılın başlarında Çin- ABD ve Huawei‘nin dahil olduğu krizin tetiklediği birçok kısıtlama yaşandı. Trump kara listeye aldığı Huawei’nin medyayı da kullanarak yalnızlaştırmaya çalışmıştı. Bu kararların ardından Huawei olumsuz şeyler yaşamış olsa da sonrasında toparlayarak ilk çeyrek raporunun iyi seyrettiğini söylemişti. Ancak yine de Trump ve kara listeye aldıktan sonra Huawei’nin karşısında yer alan diğer şirketlerin de söylemleriyle beraber “Huawei’in Çin hükumetine” bağlı olduğu düşünülüyor. Çin merkezli teknoloji devi bu iddiaları her fırsatta reddetse de belli ki Twitter kullanıcılarının neredeyse yarısı buna inanmıyor.

Konuya dair bir tweet atan Huawei’nin resmi Twitter hesabı pek memnun olmadığını tahmin ettiğimiz anketin sonucuna dair ” Huawei, Huawei’nindir” diyerek Çin hükumetiyle şirketin bağının olmadığının altını çizdi.

İlginizi çekebilir

Katlanabilir telefon Huawei’nin Mate X PUBG Mobile videosu