reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump huawei

Trump’tan Huawei için kötü bir açıklama daha geldi

ABD başkanı Donald Trump, Huawei için bir kez daha olumsuz bir açıklamada bulundu. Firma için işler Amerika özelinde kötü görünüyor.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, kısa süre önce Huawei özelinde bir açıklama daha yaptı. Daha önce Amerika Çin savaşı konusunda Huawei ile görüşme konusunda açık bir kapı bırakan Trump, bu kapıyı görevde olduğu süre boyunca hiç açmayacak gibi görünüyor. Çünkü başkan bir kez daha gazetecilere “Huawei ile iş yapmayacağız, ulusal güvenlik nedeniyle onlarla çalışmak istemiyorum” dedi. Huawei’yi bir “ulusal güvenlik riski” olarak aktaran ancak buradaki iddiaların altını halen doldurmayan Trump, “o firma askerlerimiz ve istihbarat servislerimiz için büyük bir endişe kaynağı ve onlarla iş yapmıyoruz… Çin’le ilgili olarak ne olacağını göreceğiz, ancak Huawei tartışmak istediğimiz bir oyuncu değil” dedi. Daha önce de söylediğimiz gibi temel olarak Çin ile olan ticari savaşın acısının direkt olarak Huawei’den çıkaran başkan, özetle artık firma hakkında geri adım atılması konusunda görüşme dahi yapmak istemediğini aktarıyor. Bu da Huawei’nin geleceği için kötü görünüyor. Durum özellikle de Android için kötü gözüküyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ambargosu Mate 30 ailesini zor sokuyor

Evet maalesef bu yüzde telefonların sadece Çin pazarında satılacağı aktarılıyor. Google Play servislerine erişim olmadan telefonların satmayacağını iyi bilen firma, bu yüzden büyük bir global çıkıştan kaçınıyor. Firmanın açık kaynak kodlu Android üzerindeki kullanım için daha zaman ihtiyacı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin gelecek telefonlarında yer alacak özellik