reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X

Katlanabilir Samsung Galaxy X’in çıkışı ve tasarımı için yeni bilgiler

Samsung, biliyorsunuz katlanabilir akıllı telefon pazarını Galaxy X ile başlatmak istiyor. Merak edilen modelin çıkış tarihi de gittikçe netleşiyor.

Samsung‘un ilk katlanabilir akıllı telefonu olacak Galaxy X, yeni bilgilere göre 2019’un başında karşımıza çıkıyor.  Bugün “Winner” kod adıyla geçtiğini öğrendiğimiz model, 2019’a damgasını vuracak izlenimi yaratıyor. Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek deniyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, genel olarak eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S ve Note serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. 2019’un ikinci yarısından sonra daha fazla kişiye hitap edeceği söylenen Galaxy X, biliyorsunuz hiç de ucuz olmayacak. Sağlam kaynakların göre ilk modelinin tam 1.850 dolar fiyatı olacak. Buna ek olarak 300 bin ila 500 bin ünite kadar üretileceği söylenen model, şu an sadece çok zenginlere hitap ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy X’e ek olarak Bixby akıllı hoparlör de yolda

Kaynaklara göre şirketin ilk akıllı hoparlörü de 300 dolar fiyat etiketiyle yolda bulunuyor. Resmi olarak Galaxy Note 9 ile tanıtılacak ürün, Apple HomePod’un karşısına konumlandırılıyor. Hoparlörün merkezinde dijital asistan Bixby yer alıyor.

İlgili Video

Şirketin gelecek hayali