reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Y7 2018

Huawei’den her bütçeye uygun akıllı telefon arayanlara güçlü alternatif

Akıllı telefon fiyatlarının giderek yükseldiği şu günlerde her bütçeye hitap eden satış fiyatıyla öne çıkan modellerden biri Huawei Y7 2018 oluyor.

Advertisement

Akıllı telefon satın almaya karar verildiğinde bu süreçte telefon seçmek giderek daha zor bir hale gelmiş durumda. Bunun en büyük sebebi ise döviz kurunun etkisiyle beraber artan akıllı telefon fiyatları elbette. Orta segmentin dahi yavaş yavaş üst segment seviyesinde fiyatlara çekildiği günümüzde, neyse ki bütçe dostu modeller hala mevcut. Bu alanda kullanıcıya alternatif sunma açısından en başarılı firmalardan biri de Huawei. Yakın zamanda incelemesini yaptığımız Huawei Y7 2018 modeli de uygun fiyatıyla kullanıcıyı cezbeden modeller arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her bütçeye uygun

Cihazın özelliklerinden bahsetmeden önce fiyatından bahsedelim. Y7 2018 modeli 1.399 TL fiyat etiketiyle raflardaki yerini almış durumda. Peki bu cihaz bizlere neler sunuyor. Esasen incelemesinde detaylı olarak değindik ancak kısaca bahsetmek gerekirse, Y7 2018 belki amiral gemisinden aldığınız performansı alabileceğiniz bir telefon değil ancak fiyatına kıyasla tatmin edici özellikler sunan bir telefon. FullView ekranla gelen cihaz, çentiksiz “neredeyse” çerçevesiz ekran deneyimi sunuyor. Donanımı ise “düşük” ayarda dahi olsa PUBG Mobile uygulamasını dahi çalıştıracak kadar performans sağlıyor. Android 8.0 üzerine giydirilmiş EMUI 8.0 arayüzle gelen cihaz, en yeni Huawei arayüz özellliklerini de barındırıyor. Arka ve ön kamerasının performansı ise pek çok kullanıcıyı tatmin edecek seviyede diyebiliriz. Cihazda aynı zamanda hem parmak izi sensörü hem de yüz tanıma teknolojisi yer alıyor. Uzun lafın kısası, Y7 2018, çok yüksek beklentileri olmayan kullanıcılar mutlu edecek alternatifler arasında yer alıyor.