reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefon
Samsung Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold’un gerçek tasarımı ortaya çıktı!

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, resmi duyuru öncesinde ortaya çıkmış durumda. Model beklenenden daha güzel görünüyor ve ilginç detaylar taşıyor.

Dün ismi kesinleşen Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, bu akşam Galaxy S10 ailesiyle beraber lanse ediliyor. Yeni bir dönemi başlatacak akıllı telefon, elbette bu açıdan oldukça merak ediliyor. İşte bu gözde model, tasarımsal olarak da karşımızda bulunuyor. Şimdiye kadar gerçek tasarımı sızdırılmayan telefon, yeni çıkanlara baktığımızda gerçekten şık görünüyor. Yana doğru katlanan bir yapısı bulunan telefon, ön kamerasını ekranın sağ üstüne yerleştirilen çentik benzeri bölümde taşıyor. Bu biraz garip görünüyor ve burada iki farklı kameranın olduğu anlaşılıyor. Bağlantı tarafında USB Type-C kullanan telefon, genel olarak beklenenden daha ince bir gövdeye sahip. Kapalı halinin dahi çok kalın olmayacağı görülen telefon, Galaxy S10’lar kadar olmasa da yapısı gereği ince diyebileceğiniz çerçeveler üzerine kuruluyor. Tam 2.000 – 2.500 dolar bandında satılacağı söylenen cihazdan, 2019’da bir milyon ünite üretilecek deniyor. Bu açıdan telefonu elde etmenin zor olacağı model, hep söylediğimiz gibi şimdilik herkese hitap etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold işi şu detaylar bekleniyor

Bildiğiniz üzere Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Katlanabilir telefonun pil kapasitesi konusunda iki farklı bilgi var. Bazı kaynaklar 6.200 mAh (2 x 3.100 mAh), bazı kaynaklar ise 4.400 mAh (2 x 2.200 mAh) pilden bahsediyor. Modelin arkasında üçlü kamera sistemi yer alıyor.

İlgili Video