reklamı kapat

POPÜLER

Huawei
Huawei

Huawei’nin “kablosuz kulaklık taşıma zorluğunu bitirecek” akıllı saat patenti ortaya çıktı

Akıllı saat pazarında aktif olarak yer alan Huawei, kısa süre önce şaşırtan bir altyapı üzerine kurulan akıllı saat patenti aldı. Bu yapı gerçeğe dönüşürse kullanıcılar çok memnun olabilir.

Apple’ın etkisiyle akıllı telefonlardan kulaklık girişi kalkıyor. Durum böyle olunca kişiler kablosuz kulaklıklara yöneliyor. Ancak sahiplerin yakından bildiği üzere kablosuz kulaklıkları kaybetmeden saklamak pek kolay değil. İşte Huawei‘nin yeni patenti ile buna çözüm buluyor. Bu patent karşımıza gövdesinin yanlarında Bluetooth kablosuz kulaklık yer alan bir akıllı saati çıkartıyor. Bunu düzgün yapabilmek adına oldukça ince ve ufak kulaklıklar tasarladığı görünen firma, süreçte çok kullanışlı bir yol bulmuş gibi duruyor. Şirket buna ek olarak benzer yapıyı kordon için tasarlamış durumda. Burada kulaklıklar kordonun altında yer alıyor. Ancak gündelik kullanım için ikinci tasarım çok konforlu durmuyor. Bu kulaklıkların saatin kendisi (Örneğin müzik ve telefon görüşmesi) yanında akıllı telefonlarla da çalışabileceği belirtiliyor. Ayrıca kulaklıklarında buradan şarj edilmesi de masada bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei

Huawei’nin son akıllı saat Watch 2 (2018)

Android Wear OS işletim sistemli Huawei Watch 2 (2018), direkt olarak Watch 2 2017‘nin üzerine geliyor. Tasarımsal olarak yerini aldığı model ile aynı görünen saat, farkını hücresel bağlantı desteğiyle alıyor. NanoSIM ya da eSIM (Elektronik / yerleşik) ile satın alınabilen saat, 4G ağına sorunsuz şekilde bağlanabiliyor. Bu sayede telefonlardan bağımsız hale gelen ürünün, sadece Bluetooth bağlantının bulunduğu ucuz bir versiyonu da bulunuyor. Teknik olarak akıllı saat Snapdragon Wear 2100 işlemci ve 768 MB RAM kullanıyor. 4 GB dahili depolaması bulunan saat, 420 mAh kapasitesinde bir pile sahip. 1,2 inç yuvarlak AMOLED ekranında 390 x 390 piksel çözünürlük sunan ürün, Bluetooth 4.1 ve GPS gibi bağlantıları da bünyesinde barındırıyor.

İlgili Video