reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den genişleyen telefon için yeni patent başvurusu

Huawei‘nin genişleyen telefon patenti geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Huawei’nin genişleyen telefonuyla ilgili yeni bir patent başvurusunda daha bulunuldu.

LetsGo Digital‘ın elde ettiği bilgiye göre Huawei, üç moda sahip bir genişleyen telefon hazırlığı içinde. Modlardan ilkinde cihaz kapalı pozisyonda diğer ikisinde ise açık pozisyonda yer alıyor. İlk konumda ekran yüzde 35 oranında karşımıza çıkıyor. Cihazın ekranı dışarı çekildiğinde ekran kapalı konumdaki ekran boyutundan yüzde 70 daha büyük boyuta ulaşıyor. 11 inçlik bir tablet haline gelen hibrit cihaz bu sayede akıllı telefon ve tablet deneyimini bir arada sunuyor. Cihaz kapalı durumdayken 6,5 inçlik bir ekranı kullanıcılara sunuyor. Cihaz genişleyen bir forma sahip olduğu için katlanabilir telefonlarda yaşanan bükülme izi bu cihazda yaşanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei haricinde Samsung da genişleyen telefonla ilgili çalışmalar yapıyor

Patentte silindirin üstünde ve altında yer alan iki adet mıknatıs dikkat çekiyor. Mıknatıslar, açılırken ekranı düz bir şekilde aşağıya çekiyor ve kaymasını önlüyor. Cihazla ilgili tüm çalışmaların sürdüğü ve Huawei’nin önümüzeki yıl bir sürpriz yaparak bu cihazı tanıtabileceği konuşuluyor. Huawei haricinde Samsung da genişleyen telefonla ilgili çalışmalar yapıyor. Şirket genişleyen telefonu için Galaxy Z Slide markasının tescilini aldı. Samsung’un genişleyen telefonunu ne zaman piyasaya süreceği ise henüz bilinmiyor.

Haberde kullanılan görsel LetsGoDigital’a aittir

İlgili video

Huawei’nin genişleyen akıllı telefonu için hazırlanan konsept çalışma