reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame ekibinin Captain America şakası kararı

Avengers Endgame filminde izleyicilerin yüzünü güldüren Captain America şakasının ekibi ikiye böldüğünü ancak son kararı hayranların verdiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’de kahramanlarımızın dalga geçtiği karakterlerden biri de Steve Rogers olmuştu. Geçmişe dönen kahramanlarımız onun eski kostümüne laf sokmuş, sonra da Captain America’nın bu kostümle nasıl göründüğüne dair yorumlar yapmıştı. Bunlardan biri de kostümün Steve Rogers’ın poposunu çok belli ediyor olmasıydı. Bu konuda “That’s America’s ass” yani bu “Bu Amerika’nın poposu” şakası yapılmıştı. Ardından filmin ilerleyen sahnelerinde bu şakaya bir yorum da Steve Rogers’ın kendisinden gelmişti. İşte bu şakaların filmde kalıp kalmaması konusu Avengers Endgame ekibini ikiye böldü. Fakat son kararı veren izleyiciler oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain America şakası

“Şakayı düşündüğümüz dönemde bunun komik olup olmayacağından emin değildik. Bu yüzden test gösteriminde sahneyi denemek istedik. Çekimler sürecinde sık sık test gösterimi yaparak izleyicilerin tepkilerini takip ediyorduk. Gösterimde bu şaka izleyicilerden çok olumlu tepki aldı. Ortada ufacık bir soru bile kalmamıştı. Bu yüzden şakanın filmde kalmasına karar verdik. Sonra yeniden çekilen sahnelerde Captain America ‘nın da bu şakaya yorum yapışını eklemeyi düşündük. Fakat Steve Rogers’ın kendi poposuna yorum yapması konusunda emin olamadık. Bu sahnenin karakterin özüne bağlı kalıp kalmadığından emin değildik. Sonrasında bunun bir sorun olmadığını anladık. İzleyiciler de sonucu beğendi.”

Açıkçası bu sahneler Avengers Endgame‘in en komik anlarıydı. Üstüne Steve Rogers’ın da yorumların doğru olduğunu fark etmesi görülmeye değerdi. Bu sebeple şakayı filmden çıkartmadıklarına mutlu olduk.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı