reklamı kapat

POPÜLER

Konsept tasarım

2019 Audi TT

Tarihinde bir ilk olacak; Audi TT için şaşırtan karar

Kısa süre önce makyajlı versiyonuyla karşımıza çıkan Audi TT, yeni jenerasyonuyla birlikte daha önce hiç görmediğimiz bir kimliğe kavuşacak.

Emisyon skandalı kapsamında en büyük kayıplarını yaşayan markalardan birisi de şüphesiz Audi oldu. Motor sporları departmanını yeniden yapılandırmak durumunda kalan markanın, ürün gamının en tepesinde yer alan R8’i de satış rakamlarının etkisiyle üretimden kaldırma planları bu süreçte sizlerle değerlendirdiğimi maddeler arasında yer aldı. Yeni yatırımların büyük bir bölümünü elektrikli geleceği için ayıran Audi’de, bu yıl 20. yaşını geride bırakan TT için de bir süredir belirsizliğin var olduğunu da söyleyebiliriz. Çok uzun sayılmayacak macerasına karşın ikonik modeller arasına adını yazdıran TT’nin, sınıfın içerisinde olduğu kan kaybından etkilendiği de net bir şekilde görülebiliyordu. Günümüze kadar gelen süreçte geleceğinin tamamen elektrikli olarak devam edileceğine dair dedikoduların gündeme getirildiği TT, dış basında büyük yankı bulan bir gelişmeyle şu sıralar gündemde. Auto Express kaynalı olarak detaylanan gelişmeye baktığımızda, Audi kaynaklarının TT’nin yeni jenerasyonuyla dört kapılı bir model olarak hayatına devam etmesi kararını aldığını görüyoruz.

Konsept tasarım

2019 Audi TT


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Proje hazır gibi

TT’nin dört kapılı bir otomobil olarak hayata geçirilme fikri ilk olarak 2014 yılında ortaya atılmıştı. O dönem genetiğinin bozulacağı üzerine yapılan tartışmaların ardından, projenin herhangi bir şekilde hayata geçilmediği ve gündeme getirilmediğini gördük. Konsept projenin üzerinden geçen dört yıllık zaman diliminin ardından bir anda bu kararın alınmış olması, TT rozetinin kurtuluşu için son bir deneme de olabilir. Önümüzdeki 2 yıllık süre içerisinde satışa hazır bir şekilde tanıtılması planlanan dört kapılı TT’nin projelendirme sürecinde de sona gelindiği detaylar arasında kendisine yer buluyor. Halihazırda kullanılan MQB platformunun aks mesafesine artış gerçekleştirilmiş haliyle aktarılması beklenen yeni modelle ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

İlgili video

2019 Audi TT