reklamı kapat

POPÜLER

İkon 20 yaşında; resmi tanıtımı gerçekleştirilen 2019 Audi TT ve öne çıkan özellikleri [Video]

İlk olarak kendi ülkesinde asfalta inecek olan 2019 Audi TT ve TTS, performans noktasında bir önceki versiyonların önüne geçirilmiş durumda.

Ortaya çıkan sızıntı görselleriyle kısa süre önce ilk değerlenmesini yapma şansına eriştiğimiz 2019 Audi TT, resmi özellikleriyle karşımızda duruyor. 1995 yılında gösteriminin yapılmasıyla macerası başlayan TT’nin ilk seri üretim versiyonu içinse 1998 yılına kadar beklenilmesi gerekti. Bu da haliyle önemli ismin 20. yaşını kutladığımız anlamına geliyor. Bu kutlamayı makyaj niteliği taşıyan tasarımsal ve donanımsal değişimlerle gerçekleştiren Audi bizce en büyük hediyeyi aracın içerisindeki yeniliklerle veriyor. Artık direksiyonun arkasında 12,3 inç‘lik Sanal Kokpit özelliğini barındıran TT ve TTS üçüncü jenerasyon içerisindeki en teknolojik haline de kavuşmuş durumda. İlk olarak Almanya pazarında satışa sunulacağı da açıklanan modeller başlangıçta 35.000 euro gibi bir etiket fiyatına sahip olacak.

Tasarım

2019 model yılıyla birlikte TT ailesinin dış tarafı için bizleri daha modern ve sportif bir karakter bekliyor diyebiliriz. Net hatları sayesinde ufaktan R8’i de anımsatan modelde tamponlar, hava girişleri ve tek parça ızgaranın değişim kapsamında hissedilir farkı yarattığını görüyoruz. Arka bölümde de difüzör ile tamamlanan güncellemelerin en önemlilerinden birisi de S Line’da yapıldı. Ön lip, yanal hava girişleri, titanyum siyah ızgara, arka tampon, geniş difüzör ve LED Matrix ışıklandırma grubunun bu pakette çok ciddi karakter ortaya koyacağını söyleyebiliriz. Turbo Mavisi ve Ritm Turuncusu gibi dikkat çeken yeni renk seçenekleriyle de satın alınabilecek olan TT’de 18’den başlayıp 20 inç’e kadar değişen ebetlarda jant seti almak mümkün olacak.

Motor

2019 Audi TT ve TTS’in motor kısmında ise beklentilerin aksine önemli hamlelerin yapıldığına şahit oluyoruz. Dizel versiyonunun artık sunulmayacağını öğrendiğimiz araçta güç oranları artırılmış benzinli seçenekler yer alıyor. Giriş seviyesinde 197 beygirle başlayan opsiyonlar 245 beygir ve 306 beygir olarak değişiklik gösteriyor. Coupe ve roadster olarak satın alınacak olan ailenin 0’dan 100’e hızlanması 4,5 saniye olarak verilere yansıyor. Bu rakam Roadster’da ise 4,8 saniye sürüyor. Audi’nin Quattro çekiş sistemi, sürüş modları, bağımsız spor süspansiyonlar ve elektronik stabilizasyon sistemi ile sürüş dinamikleri noktasında da ileriye taşıdığı 2019 model yıllı TT ailesi’nin Almanya dışındaki satışları bu yılın son çeyreğinde başlayacak.