reklamı kapat

POPÜLER

Sızıntı fotoğraflarıyla gündemde; 2019 Audi TT üzerindeki değişimlere ilk bakış!

Nürburgring’de kameralara yakalanan prototip versiyonda gördüğümüz değişimler, 2019 Audi TT sızıntı değişimleriyle büyük oranda kesinleşiyor.

Son üç aylık zaman dilimi içerisinde daha çok R8 ile gündemde olan Audi‘nin performans parçaları arasında es geçilmemesi gereken bir üye daha var. Bu, kısa süre önce prototip versiyonu üzerinden kamuflajlı olarak karşımıza çıkan 2019 TT‘den başkası değil elbette. 90’lı yılların ortalarından itibaren markasını başarılı şekilde asfalt üzerinde temsil eden TT, bu süreçte ikonik modellerden birisi olmayı da başardı. Audi cephesi için de artık ayrı bir yerde konumlanan araçta 2019 ile birlikte bir makyaj operasyonu göreceğimiz. Önümüzdeki günlerde tanıtılmasını beklediğimiz makyajlı TT’den gelen sızıntı görselleri, beklentileri yanıltmayacak detayların bir araya gelmesinden oluşuyor aslında. R8 ile paralel tasarım değişimlerinin gözlemlendiği modelin görünümündeki agresiflik kat sayısını artışı da dikkatlerden kaçmıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ne beklenmeli?

Teknik detayları kapsayan değişimleriyle ilgili Audi’nin çekingen davranmaya devam ettiği TT’nin motor seçeneklerinde herhangi bir değişim beklenmiyor. Bu da potansiyel alıcılar için 1,8 ve 2.0 litrelik benzinli ve 2.0 litrelik dizel motorun listede yer alacağı anlamına geliyor elbette. İşin içerisinde tabi ki bir de RS versiyonu var. Orada da sunulan 2,5 litrelik motorun devrimsel nitelikte bir değişim elde etmesi muhtemel değil. Kaynaklardan gelen ilk bilgilere bizlere, Alman markanın güç artışlarından ziyade motorların verimliliği üzerine odaklandığını söylüyor. Büyük oranda karbon salınımı ve tüketim bazında olduğunu düşündüğümüz bu değişimler, ufak performans artışlarıyla tamamlanabilir. İşin tasarım kısmında ise meraklılarının hemen fark edebileceği parçaların baskınlığı var. Ön bölümde tampon, difüzör, ızgara ve ışıklandırma grubunu içerisine alan bu dokunuşlar arkada da benzer çizgide devam ediyor. Kokpit de ise sanal kokpit teknolojisiyle birlikte çok daha hissedilir bir güncellemenin yer aldığını fotoğraflar üzerinden söyleyebiliriz. İlk kez 400 beygirin üzerine çıkma ihtimali olan TT ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.