reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Netflix

Netflix’ten Mark Millar imzalı 5 efsane dizi/film müjdesi!

Netflix, iki dizi ve üç film olmak üzere efsane bir “gelecek yayın” programını izleyicilerle paylaştı. Bu dizi ve filmlerin ortak noktası ise Mark Millar imzası.

Advertisement

Netflix, belki ikinci çeyrek için abone tahminlerinin çok altında kalmış olabilir. Ancak yeni duyurduğu projelerle adeta gelecek dönemde çok daha güçlü ve cezbedici olacağını ilan ediyor. Geçtiğimiz yıl Millarworld’ü satın alan popüler çevrim içi yayın servisi, Marvel Knights Spider-Man, Ultimate Fantastic Four, Civil War, Kingsman: The Secret Service gibi işleriyle tanınan Mark Millar’ın hikayelerini konu alacak 5 farklı yapımı müjdeledi. 2018’deki orijinal yapımlar için 8 milyar dolar bütçe ayıran yayın platformunun heyecan verici projeleri ise şunlar:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Orijinal dizi projeleri

Jupiter’s Legacy
Jupiter’s Legacy, 1930’lu yıllarda süper güçlerine kavuşan, dünyanın ilk jenerasyon süper kahramanlarının maceralarını anlatıyor. Farklı nesillerden Amerikalı süper kahramanları ekranlara getiren bu dizi projesinde Steven S. DeKnight (Marvel’s Daredevil, Spartacus, Buffy the Vampire Slayer), Lorenzo di Bonaventura ve Dan McDermott ile dizinin yapımcılığını üstleniyor.

American Jesus
American Jesus’ta, kendisinin İsa olarak yeniden dünyaya gönderildiğini fark eden 12 yaşındaki bir çocuğun maceralarına tanık olacağız. Suyu şaraba çevirebilen, engellilerin yürümesini sağlayan, hatta ölüleri bile diriltebilen kahramanımız, binlerce yıldır süren karmaşanın içinde dünyanın kaderini nasıl yönlendirecek dersiniz?

Orijinal film projeleri

Empress
Galaksinin en kötü diktatörü Kral Morax ile evli olan Kraliçe Emproria’nın macerasını konu alan filmde çocuklarını alarak kralın sarayından kaçan kraliçe, kraldan ve ordusundan her ne pahasına olursa olsun saklanmak zorundadır. Çizgi romanı filme adapte eden yazar Lindsey Beer’e eşlik eden yapımcılar ise Joe Roth ve Jeff Kirschenbaum.

Huck
Özel yeteneklerini kullanarak her gün iyilikler yapan Huck, sahil kasabasında sakin bir hayat sürmektedir. Komşuları da iyilikleri karşılığında Huck’ın yeteneklerini bir sır olarak saklamaktadır. Fakat kasabaya yeni taşınan biri, medyayı durumdan haberdar eder, ortalık karışır… Çizgi romanı filme adapte eden Ted Melfi’ye yapımcı koltuğunda eşlik eden isimler Neal H. Moritz ve Toby Jaffe.

Sharkey The Bounty Hunter
Muazzam bir bilim kurgu evreninde geçen bu filmde kahramanımız, roket gücüyle hareket eden dondurma arabası süren, mavi yakalı, galaksideki suçluları yakalayan kelle avcısı Sharkey. Kendisine hem destek hem köstek olan 10 yaşındaki ortağıyla beraber Sharkey, kariyerinin en büyük vurgunun peşine düşüyor. Filmin senaryosu ise Michael Bacall’a (Scott Pilgrim vs. the World, 21 Jump Street) emanet.