reklamı kapat

POPÜLER

Audi TT

Resmi karar açıklandı; Audi TT geleceğinde yeni adım

Markasının giriş seviyesi spor otomobili Audi TT, elektrik geleceğinin beraberinde getirdiği yeni planlamanın dışında kalıyor.

Volkswagen’in ID. adıyla başlattığı elektrikli otomobil dönüşümünü e-Tron olarak kendi içerisine uyarlayan Audi yepyeni bir ürün gamının temellerini hazırlıyor. Bu süreçte performans otomobillerin yanı sıra SUV sınıfında seyredecek pek çok modeli karşımızda görmeyi bekliyoruz. Masa başında yapılan bu yeni planlama halihazırda ürün gamında olan bazı otomobillerin geleceğini için de çanların çalması anlamına geliyordu. Sıkı LOG takipçilerinin anımsayabileceği bu gelişmeler çerçevesinde en çok ön plana çıkanlar Audi TT ve R8 oldu. Bulundukları sınıf gereği satış rakamları konusunda bekleneni veremeyen modelleri elektrik geleceğine adapte etme süreciyle gündeme gelen Audi’nin bununla birlikte her iki modele de veda etmesi de ihtimaller arasında yer alıyordu. Günümüze kadar uzanmaya devam eden gelişmeler TT için artık resmiyete kavuşmuş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi TT yerini elektriğe bırakıyor

Düzenlenen özel bir etkinlikte açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Bram Schot, TT’nin yerini yeni bir modele bırakması üzerine bir karar verdiklerini açıkladı. Tam elektrikli bir otomobilin bu boşluğu dolduracağının altını çizen Schot, fiyat aralığının TT ile benzerlik göstereceğinin altını çiziyor. Şimdilik bu boşluğu doldurcak otomobilin karakteri ve nitelikleri hakkında hiçbir bilgi paylaşılmış değil. Lakin TT’nin tasarım itibarıyla özel bir otomobil olduğunu düşündüğümüzde farklı bir beklentinin olacağı da aşikar. R8 için de hala belirli süreçlerin devam ettiğini söyleyebiliriz. Ürün gamının en tepesinde yer alan modelin hala içten yanmalı motora ihtiyaç duyduğu ve geleceğinin masada görüşülmeye devam edildiği de gelen bilgiler arasında. Sürecin nasıl sonlanacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili video

2019 Audi TT