reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

ikinci el otomobil

İkinci el otomobil satışlarında “10 yaş üstü” dönemi

İkinci el otomobil fiyatlarının artması ile sürücüler daha ucuz modellere yönelmeye başladı. Son gelen veriler de bunu doğrular nitelikte.

Advertisement

İkinci el ve sıfır otomobil fiyatları günden güne artıyor. Araç alacakların bütçeleri de daha küçük model otomobillere yeter hale geldi. Sahibinden.com verilerinden hazırlanan Ocak Vasıta raporuna göre yayından kaldırılan ilanlarda, 10 yaş ve üstü araçların payında artış gözlemlendi. Tüm ilanlar arasında araçların %33,4’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların %13,4’ü ise 100.001 – 150.000 TL aralığında satışa sunuldu.

İlgili araştırmada başka konulara da yer verildi. Buna göre Marka & Model sıralamasında ilk sırayı Renault – Clio aldı. Sıralama, Volkswagen Passat Renault – Megane, Opel – Astra ile devam etti. Toyota – Corolla ise 5. sıradan listeye girdi. En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve yine Nissan oldu. En çok ilan verilen model yılları Ocak ayında da aynı kaldı ve sıralama 2017, 2015, 2012, 2013 şeklinde oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci el otomobil satışlarında en popüler Renault

Ocak ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında ise liderlik Renault’nun oldu; sıralama Volkswagen, BMW, Mercedes – Benz ve Fiyat şeklinde devam etti. Şubat ayında da diğer aylarda olduğu gibi sektör hakkında gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca