reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Passat

İkinci el otomobil pazarında nisan ayı verileri; fiyatlarda artış gözlemlendi

“Sahibinden.com” nisan ayı kapsamında elde ettiği ikinci el otomobil ilan verilerini kaynakları üzerinden paylaştı.

Son yılların en durgun dönemlerinden birisini yaşayan ikinci el otomobil pazarına olan ilginin şu aşamada bekleme konumunda olduğunu biliyoruz. Son dönemlerdeki hafta sonu kısıtlamaları sonrasında tam kapanma dönemine girilmesi, artan fiyatlarla birlikte pazarın durgunlaşmasında büyük etki yarattı. Sektörün önemli kaynaklarından birisi olan “sahibinden.com” dönemsel olarak paylaştığı veriler kapsamında nisan ayı dinamiklerini de paylaştı. İlan verilerine göre satılık otomobil ilan fiyatları yüzde 1,18 artmış durumda.

Renault

İkinci el otomobil ilan verilerinde marka bazlı olarak Volkswagen öne çıktı

Sahibinden verilerine göre n isan ayında sahur saatlerinde vasıta kategorisine olan ilgi Ramazan öncesine göre yüzde 247 oranında arttı. Nisan ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Ticari Araçlar ve Motosiklet, sıralamayı takip etti. Marka & Model sıralamasında ilk sırada Renault Clio yer aldı. Arkasından Volkswagen Passat geldi ve Opel Astra ile Renault Megane en çok ilan verilen otomobillerde 3. sırayı paylaştı. Dördüncü sırada ise Ford Focus karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nisan ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve ilk sırayı yine Nissan aldı. ilan bakanlar Nisan ayında en çok Volkswagen marka otomobillerle ilgilendi. Volkswagen’i bir sıra gerileyen Renault takip etti. Opel ise Fiat’ın yerini alarak 5. sıradan listeye girdi. Tüm ilanlar arasında, araçların yüzde 35,4’ü 0-100 bin kilometre aralığında yer alırken ilanların yüzde 26’sı 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu