reklamı kapat

POPÜLER

ikinci el otomobil

İkinci elde karavan patlaması; işte mayıs ayı tablosundan öne çıkanlar

İkinci el araç pazarında dönemsel yükseliş sürerken, pandeminin etkisiyle ilgi odağı olan karavan modelleri mayıs ayında rekor kırdı.

Sıfır kilometre araçlara paralel olarak ilan fiyatlarında yükselişin devam ettiği ikinci el pazarında mayıs ayı önemli verilere sahne olmuş durumda. Sektörün önemli kaynaklarından birisi olan sahibinden.com tarafından dönemsel olarak erişime açılan rakamlara göre Mayıs ayında verilen otomobil ilanı sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 12 arttı. Karavan ilanları ise yıllık yüzde 73 artışla en çok ilan verilen vasıta tipi haline gelmiş durumda. Mayıs ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar sıralamayı takip etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci el araç ilanlarında ufak da olsa artış sürüyor

Kaynağın mayıs ayı verilerine göre satılık otomobil ilan fiyatlarında yüzde 1,45 oranında artış görüldü. Marka & Model sıralamasında Renault – Clio birinci olurken sıralama; Volkswagen Passat, Opel – Astra, Renault – Megane ve Ford – Focus ile devam etti. Mayıs ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve ilk sırayı yine Nissan aldı. Mayıs verilerine göre en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. 2016 model otomobiller, ilanların lideri oldu. İlanlara bakan kulanıcıların mayıs ayı içerisinde en çok Volkswagen, Renault, BMW, Mercedes – Benz ve Opel marka otomobillerle ilgilenmiş olması da dikkat çekenler arasında.

İlgili video

Yeni Honda City