reklamı kapat

POPÜLER

2020 Honda City

İlk kez RS paketiyle geldi; karşınızda 2020 Honda City [Video]

Geri sayım süreci bugün itibarıyla son bulan 2020 Honda City, doğrudan satışlarını olumlu etkileyecek yenilikleriyle pazara sunulacak.

Bir dönem Türkiye pazarındaki kullanıcılar için de bir seçenek haline gelen Honda City için yeni jenerasyon tanıtımı gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde ipucu niteliğindeki görselleri üzerinden detayları verilmeye başlayan model, beraberinde önemli değişimleri de getiriyor. Kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen Jazz ile aynı platform üzerine geliştirilen 2020 Honda City ilk kez RS donanım versiyonuyla da sportif bir kimlik kazanıyor. Artık beşinci jenerasyonuyla sokaklarda olacak City’nin pazar payını da önemli oranda artırması bekleniyor. Özellikle bu halini düşündüğümüzde Türkiye pazarı için de göz ardı edilemeyecek bir noktaya geldiğini de belirtmeden edemiyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Honda City teknik özellikleri

Tanıtımı Tayland’da düzenlenen bir otomobil fuarı kapsamında gerçekleştirilen City’nin, tasarım noktasında Civic ile büyük oranda benzeşiyor. Krom gövde parçaları, LED teknolojisine sahip ışıklandırma grupları, 15 inçlik alaşım jant gibi temel dinamikler yeni jenerasyonla birlikte standart hale geliyor. Kokpit bölümü ise Honda’nın özellikle altını çizdiği noktalar arasında. İlk adımda saklama alanı ve ferahlık bazında çok daha tatminkar hale getirildiği söylenen araçta; Apple CarPlay destekli multimedya ekran, krom, piano black ve deri döşeme üçlüsü de kullanıcı deneyimini yukarı taşıyacak gibi görünüyor. Ailenin en üst noktasına gelen RS paketiyle birlikte ise jant seti 16 inçe yükselirken kokpite de kırmızı renk tonu ve döşemelerle daha sportif bir seviyeye taşınıyor.


Kaputunun altında 1.0 litrelik turbo üç silindir makineyle gelecek olan yeni City, bu sadece 120 beygir güç ve 173 Nm torka sahip olacak. CVT şanzımanın da standart olarak geleceği bu kombinasyonda ortalama tüketimi 100 kilometre için 4,2 litre olarak veriliyor. Yurt dışında yaklaşık 19.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla alıcı bulacak olan City’nin Avrupa pazarında yer bulması hala zor görünüyor.