reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple, ürünleri için sızıntı yapan kişilerin peşine düştü

Teknoloji devi Apple, ürünleri / hizmetleri en çok sızdırılan firmalar arasında yer alıyor. Firmadan bu duruma karşı bir hamle geldi.

Apple, birçok diğer firma gibi çıkmamış ürünlerinin sızdırılmasını istemiyor. Ancak biliyorsunuz firma birçok bilginin ortaya çıkmasına engel olamıyor.

Örneğin şu an eylül ayında gelecek 2021 iPhone modelleri yani iPhone 13 ailesi hakkında hemen her kilit detayı biliyoruz. Hatta 2022 iPhone’lar hakkında dahi detaylı bilgiler geliyor.

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olan Apple, çok geniş çaplı bir üretim / geliştirme yaptığı için ürünlerinin detayları koruyamıyor. Bu bilgileri elde edenler de çok dikkat çektiği için hemen internette paylaşıyor.

İşte bunlardan birisi Weibo üzerinden çok sağlam bilgiler veren kaynaklardan Kang. Kısa süre önce bir açıklama yapan Kang, Apple’ın avukatlar aracılığıyla yaptığı sızıntılar üzerinden kendisine uyarıda bulunduğunu açıkladı.

Apple’ın Kang’ın daha önce yaptığı sızıntıları ekran görüntüleriyle beraber masaya koyduğu aktarılıyor.

Apple’ın bu sızıntılar ile rakiplere kritik bilgilerin gittiğini ve kullanıcıların da yanlış yönlendirildiğini belirtiyor. Doğal olarak firma bunların durmasını istiyor.

Apple burada “rakiplere bilgi gitmesi konusunda” haklı durumda. Apple’ın daha çıkmamış birçok ürünü, sızıntılar sayesinde çıktığında rakipsiz olacakken birçok rakip kazanıyor. Özellikle çok erken sızıntılar gerçekten firmaya zarar veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple başka sızıntı kaynaklarını da hedef almış durumda

Bu isimler belli değil ancak süreçte birçok kişinin olduğu aktarılıyor. Apple’ın bu hamlesi elbette sızıntıları durdurmayacak. Çünkü Apple’a yönelik içerik üreten / sızıntı yapan çok sayıda kişi bulunuyor.

Ancak yapılan yasal adımlar bazılarını geriye itecek gibi görünüyor. Yüksek ihtimalle sızıntıların devam etmesi halinde bu kişileri çok ama çok büyük davalar bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın