reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın yeni ürünleri hakkında üç önemli haber!

Teknoloji devi Apple ve geleceğine yönelik üç önemli haber ortaya çıktı. Firma farklı alanlarda dikkat çeken adımlar atıyor.

Apple tarafından gelen ilk bilgi takip aksesuarıyla alakalı. Uzun zamandır beklenen bu Tile benzeri takip aksesuarı, iOS 13.2 kodlarına göre direkt olarak AirTag olarak isimlendirilecek ve gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alacak. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11 modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. Apple’ın “günlük eşyalarınızı bir daha asla kaybetmeyin” diyerek tanımladığı ürün, yeni bilgilere göre tamamen su geçirmez olacak ve Apple Watch gibi manyetik olarak şarj edilebilecek. Yani bu ürünü korumak için özel bir çaba gerekmeyecek.

Apple tarafından gelen bir diğer bilgi ise Mac‘ler ile alakalı. Son duyumlara göre firmanın kendi geliştirdiği işlemciyi kullanan ilk bilgisayarları 2021’in ilk yarısında satışa çıkacak. Bu açıdan biraz daha beklememiz gereken bu özel Mac modelleri, teknoloji devi için yeni bir dönemi başlayacak. Söylendiği kadarıyla işlemciler 5 nm üretim sürecinden çıkacak. İşlemci devi Intel için kötü olan bu haber, kullanıcılar içinse bazı soru işaretleri oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple tarafındaki son haber 2020 iPhone modelleriyle alakalı

Apple’dan 2020 yaz sonunda dört adet 5G destekli akıllı telefon geliyor. iPhone 12 olarak isimlendirilecek aile, söylendiği kadarıyla IEEE 802.11ay WiFi standardına da destek verecek. IEEE 802.11ad devamı olarak geçen altyapı, bant genişliğini ikiye katlayacak yani altyapı müsait olduğu zaman yüksek internet hızları sunacak.

İlginizi Çekebilir

İnanılmaz pahalı Huawei Mate Xs’e merhaba deyin!