reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için web sürümünden paylaşım testi başladı

Facebook’un sahibi olduğu dev platform Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bunların en yenisi web üstünden paylaşım olacak.

Instagram, daha önce ortaya çıkan web sitesi üzerinden “post” yani içerik paylaşılmasına imkan tanıyan altyapıyı belirli kullanıcılar için aktif olarak test etmeye başladı.

Bu özellik geçtiğimiz aylarda ilk olarak Alessandro Paluzzi tarafından bulunmuştu. Firma bugün ise Engadget’a resmi olarak testlere başladıklarını duyurdu.

Web sürümünden paylaşım daha önce de söylediğimiz gibi elbette güzel görünüyor. Daha önce ortaya çıkanlara göre firma mobildeki gibi web sürümünde de fotoğraf filtreleri sunacak. Süreçte elbette video paylaşımı da yapılabilecek.

Instagram’ın ileride sürece diğer formatlarının paylaşımlarını da ekleyeceği düşünülüyor. Sürecin herkese ne zaman açılacağı ise bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram bugün başka bir test ile de gündeme gelmişti

Instagram, takip ettiğiniz kişilerden gelen video ve fotoğraflar bittiği zaman sevebileceğiniz içerikleri tavsiye olarak karşınıza getiriyor. Bu içerikler mobil uygulamaların en altında çıkıyor.

Bu özellik bazılarınca beğeniliyor çünkü kişiler buradan ilginç içerikler keşfedebiliyor. Ancak firma bu kısmı ana akış içerisine getirmek istiyor. Yapılan teste göre Instagram, tavsiye edilen içerikler ile takip ettiğiniz kişilerden gelenleri harmanlamayı hedefliyor.

Bu durum şimdiden bazı tepkiler çekiyor. Çoğu kişi ana akşının bu şekilde bozulmasını istemiyor. Ancak firmanın bu özelliği kullanıcı tercihine bırakacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın