reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Samsung Galaxy Z Flip 3

Karşınızda Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung’un 2021’deki tek katlanabilir telefonları olacak Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Samsung Galaxy Z Flip 3, resmi basın görseliyle karşımızda.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve aynı zamanda Samsung Galaxy Z Flip 3 ile 3 Ağustos tarihinde resmi olarak tanışıyoruz. Telefonların 27 Ağustos tarihinde satışa sunulacağı ve şu an seri üretime alındığı da biliniyor.

İşte bu modeller için en net basın görselleri Evan Blass tarafından sızdırıldı. Burada iki telefon modeli de yan yana görünüyor. Bir görselde ise S Pen ile Galaxy Z Fold 3 boy gösteriyor.

Bu modelde ilginç olarak “Fold Edition” ibaresi yer alıyor. Telefonun kalemi gövdeye entegre edip etmediği ise henüz bilinmiyor.

Aslında telefonlar için daha önce de resmi basın görselleri sızmıştı ancak onlar oldukça kötü görünüyordu. Evan Blass farkını konuşturarak yüksek çözünürlüklü görselleri paylaştı.

Şimdilik aşağıda görebileceğiniz iki farklı görsel gelmiş durumda ve burada genel hatlar bir kez daha netlik kazanmış oluyor. Ancak bu görselde kafayı karıştıran bir detay bulunuyor.

Galaxy Z Fold 3 şimdiye kadar hep ekran altı kamera ile gelecek denildi. Sayfadaki görselde bir ise bir selfie kamerası görülüyor. Buna göre ya telefonda bir ekran deliği yer alıyor ya da Samsung bu tasarımda ekran altı kameranını yerini göstermek istemiş.

Burada yüksek ihtimalle ikinci seçenek gerçek çıkacak. Firmalar genelde selfie kamerasını ekran altında olsa dahi bu şekilde göstermeyi tercih ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Samsung Galaxy Z Flip 3 için fiyatlar nasıl olacak?

Son bilgilere göre Galaxy Z Fold 3’ün başlangıç fiyatı 1.599 dolar seviyesinde olacak. Galaxy Z Flip 3 içinse başlangıç 959 dolar seviyesinde olacak gibi görünüyor.

Z Fold 3 ile Z Fold 2’nin fiyatına oranla yaklaşık 400 dolarlık bir indirime gidecek Samsung, bu sayede modellerden daha çok satmayı hedefliyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Blass tarafından da kesinleştirildiği üzere S Pen desteğiyle geliyor. Bu durum Samsung için katlanabilir alanda bir ilk anlamına geliyor.

Telefonda S Pen desteğinin olması, daha önce de söylediğimiz gibi ekran konusunda ciddi iyileştirmelerin yapıldığını da gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın