reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3 katlanabilir telefon

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için fiyat netleşiyor

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 modelleri için bir kez daha fiyat konusu gündemde yer alıyor. İşte son detaylar;

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Samsung Galaxy Z Flip 3 ile 3 Ağustos tarihinde resmi olarak tanışıyoruz. En son telefonların 27 Ağustos tarihinde satışa sunulacağı ve seri üretime alındığı aktarılmıştı.

Şimdi ise fiyat konusunda yeni bir bilgi gündeme geldi. Buna göre telefonlar gerçekten yerlerini alacakları telefonlardan daha ucuz olacaklar. Burada tam olarak yüzde 20’lik bir düşüşten bahsediliyor.

Buradan yapılan hesaba göre Galaxy Z Fold 3’ün başlangıç fiyatı 1.599 dolar seviyesinde olacak. Galaxy Z Flip 3 içinse başlangıç 959 dolar seviyesinde olacak gibi görünüyor.

Z Fold 3 ile Z Fold 2’nin fiyatına oranla yaklaşık 400 dolarlık bir indirime gidecek Samsung, bu sayede modellerden daha çok satmayı hedefliyor.

Hep söylediğimiz gibi katlanabilir telefonlar halen yüksek fiyatları nedeniyle öne çıkamıyor. Gerçekten uygun fiyatlı katlanabilir modellerin ise 2022 ya da 2023 gibi pazarda olması bekleniyor. Çünkü bu telefonların parça maliyetleri halen çok yüksek seviyede bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için seri üretim başladı

Hatta kaynaklara göre firma her bir cihazdan günde 50 bin ila 70 bin arasında üretmeyi hedefliyor. Bunun diğer katlanabilir telefon modellerine oranla gerçekten çok yüksek olduğu aktarılıyor.

Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 olası çok yüksek Türkiye fiyatları nedeniyle Türkiye’de çok fazla dikkat çekemeyecek. Modellerin Türkiye’de başlangıcı 14-15 bin TL’den yapma ihtimali bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın