reklamı kapat

POPÜLER

ikinci el otomobil

İkinci el otomobil pazarı için eylül ayı verileri açıklandı

İkinci el otomobil pazarının en çok kullanılan internet sitesi “sahibinden.com” araç ilanlarına ait Eylül ayına ilişkin verilerini paylaştı.

Son yıllardaki en çalkantılı dönemini geçiren ikinci el otomobil pazarı, verileriyle de bizlere güncel bir tablo sunuyor. Pazarın en çok kullanılan internet sitesi “sahibinden.com” araç ilanlarına ait Eylül ayına ilişkin verilerini açıkladı. Rapora göre Eylül ayında en çok otomobil ilanı verildi. Otomobil ilanlarını sırasıyla, Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar ilanları takip etti. En çok ilanı verilen otomobil markalarının sıralaması Renault, Volkswagen, Opel, Fiat ve Ford oldu. Model sıralamasında ise Renault -Clio, geçtiğimiz aya göre bir sıra yukarı çıkarak ilan sayısı ile lider oldu. Renault – Clio’yu, Volkswagen – Passat, Opel – Astra, Ford – Focus ve Renault – Megane takip etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci el otomobil aramaları en çok gece saatlerinde oluyor

En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası ise Nissan oldu. sahibinden.com’un Eylül verilerine göre; en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli; yakıt türü dizel ve model yılı2015 olan otomobillere ait ilanlar verildi. 2017 model otomobiller ise geçtiğimiz aydan farklı olarak ilk 5’e girdi. Eylül ayında en çok ilan verilen otomobil motor hacmi 1301 – 1600 cm3 aralığı olarak belirlendi. Tüm ilanlar arasında, araçların %35,3’ü 0 – 100 bin kilometre aralığında yer alırken, %29’u 50.001 TL – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu. sahibinden.com’da, ilan bakanlar Eylül ayında sırasıyla en çok Volkswagen, Renault, BMW, Opel ve Ford marka otomobillerle ilgilendi. Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelenirken, ilanlara ortalama bakılma süresi 10 dakika 54 saniye oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR