reklamı kapat

POPÜLER

Her yüzeye yapışan kablosuz mini kamera [Video]

Selfie çubuğu tarihe karışıyor! Cep telefonlarıyla kontrol edilebilen Podo isimli kablosuz kamera, selfie algısını değiştirmeye geliyor.

Birkaç gün önce fon toplama platformu Kickstarter’da ortaya çıkan ve istediği fonu kısa bir sürede aşan Podo isimli cihaz, cep telefonu uygulamasıyla kontrol edilebilen kablosuz bir kamera. 51 gram ağırlığında ve 5,1 x 5,1 x 2,54 cm boyutlarındaki Podo, arkasında bulunan özel vakumu sayesinde ahşap, metal, beton dahil birçok farklı yüzeye entegre edilebiliyor.

podo
8 megapiksel çözünürlük sunan kamera aynı zamanda 30 fps’de 720p kalitesinde video çekebiliyor. Kameranın etrafında bulunan 8 adet LED flaş, düşük ışıkta çekilen görüntüleri daha kaliteli hale getiriyor. Podo, iOS ve Android cihazlarla Bluetooth ve kendi uygulaması vasıtasıyla iletişim kuruyor. Uygulamayla birlikte Podo’nun sunduğu çeşitli fotoğraf uygulamalarını kullanarak elde edilen görüntüleri düzenlemek, eğlenceli modlar eklemek mümkün.

4 GB dahili hafızayla gelen Podo, 2 saat video kaydı almaya yetecek 600 mAh kapasiteli bir pile sahip. Podo ağustos ayında kırmızı ve mavi renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek ve Kickstarter’dan bağış yapanlara 79 dolardan satılacak.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Her yüzeye yapışan kablosuz mini kamera [Video]” için 3 cevap

  1. hacıbekir dedi ki:

    yapışkanı bitince ne olacak japonla mı tutturucaz

  2. dede dedi ki:

    Çizgi film gibi izledin galiba videoyu kirlense yapışkanlık özelliği azalırsa yıkıyorsun tekrar yapışkan oluyor. Teknoloji yapışkan notlardaki tutkalla karıştırmak biraz garip.

  3. dede dedi ki:

    Çizgi film gibi izledin galiba videoyu kirlense yapışkanlık özelliği azalırsa yıkıyorsun tekrar yapışkan oluyor. Teknoloji yapışkan notlardaki tutkalla karıştırmak biraz garip.