reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 1100 efsanesi “akıllanıyor” mu?

Benchmark testleri online mecralarda kendini gösteren Android işletim sistemli Nokia 1100, “efsane geri mi dönüyor?” dedikodularının başlamasına neden oldu. Nokia’nın en çok satan telefonlarından biri olan ve günümüzde bile halen karşımıza çıkan Nokia 1100 akıllı telefon haliyle karşımıza çıkabilir.

Android ve Nokia adı bu aralar yan yana sıkça anılır oldu. Bunun en büyük sebebi de geçtiğimiz aylarda kendini gösteren Nokia’nın N1 isimli tableti. Bu tablet ile birlikte Android dünyasında daha etkin olacağının sinyalleri verilmişti. Şimdilerde internete özellikleri yansıyan Nokia 1100 da Android işletim sistemli bir telefon olmasıyla dikkat çekiyor. Sızıntılarda 1,4 GHz‘lik 4 çekirdekli Mediatek MT6582 işlemciden gücünü aldığı görülen cihazda 720p ekran ve 512 MB RAM‘in bulunacağı söyleniyor. Ayrıca Nokia 1100’da Android 5.0 Lollipop sürümünün yer alacağı belirtiliyor.

Genel anlamda ortalama özellikler sunan cihazın 512 MB RAM ile gelecek olması iddianın gerçekçiliğine balta vuruyor. Çünkü bu özelliklere sahip Android 5.0 Lollipop işletim sistemli bir cihazın 512 MB RAM ile stabil bir şekilde çalışabilmesi kulağa pek de mantıklı gelmiyor. Ancak bir diğer yandan nasıl özelliklere sahip olursa olsun Nokia’nın efsaneleşmiş telefonlarından biri olan Nokia 1100’ın geri dönmesinin heyecan verici olduğunu da söylemek gerek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nokia 1100 efsanesi “akıllanıyor” mu?” için bir cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    C1 isimli bir Nokia cihaz da görüntülenmiş. 2016 yılına kadar Nokia telefon yapamayacak. Anlaşma böyle. Söylentiler ise 2016 yılı için Nokia’nın şimdiden hazırlık yaptığı şeklinde.