reklamı kapat

POPÜLER

Nokia telefon piyasasına geri dönebilir

Geçtiğimiz günlerde Microsoft logolu ilk Lumia’nın sızdırılmasıyla birlikte tamamen tarihe gömüldüğü düşünülen Nokia, küllerinden doğarak geri gelebilir.

Daha önce Android işletim sistemli telefon da üreten Nokia, Microsoft’un satın almasıyla tamamen Windows Phone’a yönelmişti. Satın alımda yapılan anlaşmaya göre 2016’ya kadar telefon üretmeyecek Nokia’nın yeni bir telefon üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Mydrivers‘ın aktardığına göre tamamen Microsoft’a satılmayan Nokia’nın 2016’dan sonra Android işletim sistemine sahip bir cihaz ile birlikte karşımıza çıkması bekleniyor.

Şu an resmi olarak bu konuda bir açıklama yapılmış değil. Ancak Nokia’nın tekrardan piyasaya dönmesinin rekabeti kızıştıracağını ve farklı telefonlar görmemizi sağlayabileceğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıllarda Nokia cephesinden nasıl bir hamle geleceğini bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nokia telefon piyasasına geri dönebilir” için 3 cevap

  1. gogopowerranger dedi ki:

    android işletim sistemli telefon üreten nokia? Nokia android sistemli telefon üretmiyor ki.

  2. Umut Karcı dedi ki:

    Microsoft satın aldıktan sonra nokia kendi başına androidli bir telefon üretti Nokia X diye. Microsoft Nokia adını artık üretilen telefonlardan çıkardı fakat henüz satın almadığı ufak bir topluluk var nokia içinde ve üzerine marka basıp akıllı telefon üretme şansına sahipler (bkz nokia x). Bence microsoft artık inadı kesip android’in çekirdek geliştiricilerinden olsun google’la birlikte.

  3. TC Murat Alkan dedi ki:

    Nasıl üretmiyor? Nokia X serisinden haberiniz yok sanırım.