reklamı kapat

POPÜLER

nokia

Nokia önümüzdeki yıl Android telefon üreteceğini onayladı

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon piyasasına geri döneceğiyle ilgili bir takım söylentiler ortaya çıkan Nokia, yaptığı açıklamayla önümüzdeki yıl Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üreteceğini onayladı.

Nokia’nın Çin bölümünün başındaki isim Mike Wang, yaptığı açıklamayla 2016 yılında şirketin Android telefonlar üreteceğine dair dedikoduların doğru olduğunu belirtti. Yalnızca bu doğrulamayla yetinen Wang, cihazlarla ilgili herhangi bir detay vermekten kaçındı. Daha önceden de bildiğimiz üzere Nokia kendi akıllı telefonunu kendi bünyesinde üretmeyi planlamıyor. Bunun yerine başka bir firmaya Nokia’nın isim haklarını vererek üretim yapmak istiyor. Şirketin 2016’nın 3. çeyreğine kadar bunu yapmaya izni yok. Dolayısıyla söz konusu cihazların önümüzdeki yıl 4. çeyrekte gün ışığına çıkması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nokia önümüzdeki yıl Android telefon üreteceğini onayladı” için 5 cevap

 1. UU dedi ki:

  Lisanslı çakma nokia mı yani 🙂

 2. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Şuanda üretimde olan markalar içinde çok azı kendi fabrikasında üretim yapıyor. Araştırabilirsiniz. Samsung, LG markaları da buna dahil. Üretimlerinin büyük kısmı daha doğrusu montaj işlemleri bu işi üstelenen firmalarda yapılıyor. Nokia’da böyle yapabilir.

 3. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Nokia markasının Lumia cihazlar üzerinden silineceği haberinden bu yana bunun olacağını ön görüp savunuyordum. Doğru karar ve beklenen sonuç. Nokia markasının silinmesini kimse istemez.

 4. Maalesef öngördüğünüz gibi olmadı, Nokia bu haberleri yalanladı. Şu an için tüketici odaklı bir planımız yok demişler. Bence siz de yavaş yavaş Nokia’dan umudunuzu kesin derim ben 🙂

 5. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Nokia “Evet, cihaz üreteceğiz” derse başı büyük bir belaya girer Microsoft ile farkında mısınız? O yolda bir açıklama