reklamı kapat

POPÜLER

Nokia önümüzdeki yıl yeni telefonunu tanıtabilir

Microsoft bünyesine katılmasından bu yana devamlı olarak bu marka altında ürünler piyasaya süren Nokia‘nın uzun yıllar süren aradan sonra önümüzdeki yıl kendi telefonunu piyasaya süreceği iddia ediliyor. 

Nokia’nın Microsoft ile yaptığı anlaşma gereği şirketin 2016’nın 4.çeyreğine kadar akıllı telefon üretmesi mümkün değil. Fakat daha önce N1 tablet ile herkesi şaşırtan Nokia’nın benzer bir adımı bu kez de akıllı telefon için atması bekleniyor. Bunun için başka bir firmaya Nokia ismini kullanma hakkı verileceği ve bu yolla şirketin logosuna sahip cihazların kullanıcılara sunulacağı dile getiriliyor. Recode‘un yaptığı habere göre şirketin telefon dışında farklı bir planı da mevcut. Sanal gerçeklik gözlüklerinin popüler olması nedeniyle pastadan pay almak isteyen Nokia, söylentiler doğruysa Samsung ve Facebook ile rekabet edebilmek adıne kendi sanal gerçeklik gözlüğünü satışa sunabilir.

Geçtiğimiz günlerde Alcatel-Lucent‘in 16,6 milyar dolar karşılığında Nokia’nın bünyesine dahil olduğunu sizlere aktarmıştık. Bu satın alım, Nokia’nın satışa süreceği iddia edilen telefonunun Alcatel tarafından üretilebileceği söylentilerini de beraberinde getiriyor. Şu aşamada hakkında herhangi bir bilginin bulunmadığı telefonun önümüzdeki dönemlerde detaylanması bekleniyor.

 

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nokia önümüzdeki yıl yeni telefonunu tanıtabilir” için bir cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Dedim dedim inanmadınız bak ne oldu şimdi 🙂