reklamı kapat

POPÜLER

Nokia akıllı telefon çıkarmak için partner arıyor

Bir süre önce akıllı telefon pazarına dönüş yapacağını resmen açıklayan Nokia, bunu nasıl gerçekleştireceği konusunda yeni bir açıklama daha yaptı. Finlandiyalı şirket maceraya yeniden atılmak için “dünyaca ünlü bir partner” arıyor.

Yapılan açıklamaya göre evet Nokia ciddi ciddi akıllı telefon pazarına dönmeyi düşünüyor ancak bir şartla. Bildiğiniz üzere Finlandiyalı şirket geçtiğimiz yıl Ürün ve Servis bölümünü Microsoft’a devretmişti. Dolayısıyla şirketin cep telefonu üretmek, pazarlamak ve satmak için elinde yeterli kaynak ve insan yok. Bu sebeple Nokia pazara dönse dahi kendi telefonunu kendi üretemeyecek. Bunun için güçlü bir partner arayışına giren şirket, bu saydığımız aşamaları partnerine yaptıracak. Telefonun tasarımını ve teknolojik özelliklerini ise Nokia’nın kendisi belirleyecek.

Şirketin daha önce bir partner yardımıyla çıkardığı bir ürünü mevcut. Android’li Nokia N1 tabletin üretimini Foxconn üstlenmişti. 2017’ye kadar akıllı telefon çıkarmayı planlamayan Nokia’nın bu konudaki partneri kim olacak, merakla bekliyoruz.