reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 5 için yeni iddialar

Önümüzdeki ay piyasaya sürülerek iPhone 6s’e çalım atacağı iddia edilen Galaxy Note 5 hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Görünen o ki her zaman olduğu gibi Galaxy S serisinden daha yüksek özellikler sunan Note, yeni cihazda da şaşırtmayacak ve çıtayı bir adım yukarı taşıyacak.

2014 yılında Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge modelleriyle karşımıza çıkan Samsung’un bu yıl da benzer bir hamle yapması bekleniyor. Zaten resmi internet sitesinin kaynak kodlarında ortaya çıkan bilgiler de buna işaret ediyor. Hatırlarsanız Galaxy Note 4 SM-N910 ve Galaxy Note Edge SM-N915 model numaralarıyla anılıyordu. Resmi sitede çıkan SM-N920 ve MS-N925’in söz konusu modellerin devamı olduğu düşünülüyor. Kodlarda rastlanılan bilgiye göre Note 5’te 5 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera yer alacak ve bu kamerada optik görüntü sabitleme özelliğine yer verilecek.

SamMobile‘ın aktardığı bilgiler ise Note 5’te nasıl bir donanımın yer alacağını gösteriyor. Güvenilir bir kaynaktan alındığı ve kesinlik kazandığı iddia edilen bilgilere göre Note 5, 4 GB RAM ile birlikte gelecek. 5,67 inçlik Super AMOLED QHD ekrana sahip olacağı belirtilen cihazın gücünü 8 çekirdekli Exynos 7422 çipsetinden alacağı da söylenenler arasında. Bu işlemcinin Samsung’un kullanacağı ilk gerçek tek çipli 8 çekirdekli işlemci çözümü olacağı ifade ediliyor.

*Haberde kullanılan görsel Samsung Galaxy Note 4’e aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Galaxy Note 5 için yeni iddialar” için bir cevap

  1. HTC Desire’ ın yılın telefonu seçildiği zamanlar ile şu anki dönemin cihazları arasındaki çılgın donanım farkı hayret ettiriyor.