reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nın aradığı akıllı telefon partneri Meizu olabilir

Geçtiğimiz günlerde Nokia’nın telefon piyasasına geri dönmek için hazırlık yaptığını ve uygun bir partner bulduğu takdirde kendi markasını kullanan akıllı telefonları piyasaya süreceği açıklamasını sizlere aktarmıştık. Bu açıklamanın üzerinden çok geçmeden Nokia’nın olası partneriyle ilgili olarak ilk önemli bilgi ortaya çıktı.

Nokia’nın açıklamasının hemen ardından “Hoşgeldin Nokia” sözleriyle söz konusu geri dönüş açıklamasını paylaşan Meizu, daha sonrasında ise gizemli bir mesaj paylaştı. Yayınladığı mesajda “1110” rakamlarını kullanarak Nokia’nın efsane telefonu 1100’a göndermede bulundu ve yine Nokia’nın eski telefonlarından birinin ekranında 716, yani 16 Temmuz tarihini gösterdi. İddialara göre yarın yapılacak bir duyuruyla birlikte Nokia ve Meiuzu’nun ortaklığının resmiyete dökülme ihtimali bulunuyor.

nokia

Öte yandan Nokia’nın geri döneceğini belirttiği açıklamada söz edilen “dünyaca ünlü partner”in Meizu olmasının biraz ilginç olduğunu da söylemek gerek. Meizu Asya pazarında ve bazı diğer bölgelerde iyi işler yapsa da batıda halen yeterince ünlü değil. Dolayısıyla Meizu ortaklığının gerçek olup olmadığını anlamak için yarını beklemekten başka bir çare bulunmuyor.

YORUMLAR