reklamı kapat

POPÜLER

Nokia ve Meizu ortaklığı yeni bir boyuta taşınıyor

Nokia ve Çinli telefon üreticisi Meizu, geçmişte bazı ortaklıklar içerisinde bulunmuştu. Görünüşe bakılırsa bu ikili yeni bir duyuru yapmak için kolları sıvamış durumda. Yayınlanan görselde Meizu ve Nokia’nın yeni bir tanıtım hazırlığı içerisinde olduğu anlaşılıyor. 

Meizu 2015 yılında M2 lansmanı öncesinde davetiye ile birlikte Nokia 1110 göndererek iki şirketin ortaklığını tüm dünyaya duyurmuştu. Aynı şekilde geçen yıl da davetiyeyle birlikte Nokia E71 hediye edilmişti. Çin’de ortaya çıkan bu yeni tanıtım görseli, iki şirketin ortaklığını yeni bir boyuta taşıyacağının sinyali olarak görülüyor. Nokia’nın ikonik el sıkışma görselinin bir benzerinin kullanıldığı bu tanıtım görselindeki Çince klasiklere hürmet etmekle ilgili bir yazı yazıyor.

Konu klasiklerden açılınca tabii ki akla Nokia’nın eski efsane modelleri geliyor. Meizu ve Nokia’nın eski bir cihazı yeniden canlandırabileceği ve tıpkı Nokia 3310 gibi yine bir efsanenin geri dönüş yapabileceği düşünülüyor. Bir diğer iddia ise Nokia’nın Meizu arayüzünü kullanabileceğiyle ilgili. Nokia’nın etkinlikte yeni bir cihaz tanıtacağı ve bu cihazda Flyme OS isimli arayüze yer verileceği ileri sürülüyor. Henüz ne Nokia ne de Meizu tarafından onaylanan etkinlikte neler olacağını öğrenmemiz ilçin haziran ayını beklememiz gerekiyor. Konuyla ilgili kısa süre içerisinde resmi detayların yayınlanması bekleniyor.

YORUMLAR