reklamı kapat

POPÜLER

Android Go Meizu Google

Google ve Meizu arasında dikkat çeken Android ortaklığı

İnternet devi Google ile Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerinden Meizu, gelecek için önemli bir ortaklık kurdu. İşte bu önemli hakkında bilinmesi gerekenler.

Advertisement

Global pazarlama şefi Ard Boudeling‘den gelen bilgiye göre Google ve Meizu, “Android Go” altyapısı için ortaklık kurdu. Bu ortaklık kapsamında Android Go işletim sistemli bir akıllı telefon üreteceğini müjdeleyen firma, en temelde de mücadeleye hazır görünüyor. Minimum 512 MB maksimum 1 GB RAM’e sahip Android Oreo işletim sistemli cihazlar için tanıtılan Go, bilmeyenler için üç ana noktada deneyimi iyileştiriyor: İşletim sistemi, Google uygulamaları, Play Store. İşletim sisteminde performans iyileştirmeleri sağlayan Go, Google uygulamalarının da Go sürümüne sahip. Aynı zamanda Play Store’u da yenileyen sistemde, mağaza cihazınıza en uygun uygulamaları size göstererek cihazı fazla yormamanızı sağlıyor. Bu altyapıda hali hazırda satılan bir çok model bulunurken, Meizu‘nun ilk modeli için herhangi bir detay verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Go, Meizu ve Google ortaklığıyla genişliyor

Firma hatırlarsınız en son karşımıza M15, 15 ve 15 Plus modelleriyle çıkmıştı. Şirketin 15. yılına özel olarak hazırladığı bu modeller, dikkat çeken tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Detaylarına yukarıda ulaşabileceğiz üç yeni akıllı telefon, bizim için de büyük önem arz ediyor. Çünkü biliyorsunuz firma Türkiye’de de aktif olarak bulunuyor.

İlgili Video

Android Go’lu Nokia 1