reklamı kapat

POPÜLER

Philips Momentum
Philips Momentum

Yüksek parlaklık seviyesiyle fark yaratan yeni 4K HDR monitör: Philips Momentum

25 Nisan 2018

Görüntüleme konusunda öne çıkan isimlerden Philips, kısa süre önce yeni monitör modelini tanıttı. Direkt olarak Philips Momentum 43 şeklinde geçen model, teknik detayları dikkatleri üzerine çekiyor.

Philips Momentum, ilk olarak 43 inçlik dev boyutuyla kendisine baktırıyor. Bu açıdan televizyon boyutunda karşımıza çıkan model, tam olarak 436M6 kod adına sahip. Oldukça kışkırtıcı bir tasarımı ve ayak tasarımı bulunan monitör, esasen aldığı VESA DisplayHDR 1000 sertifikasıyla fark yaratıyor. Bunu alan ilk monitör olduğu belirtilen Momentum, bu sertifikaya sunduğu 1.000 cd/m2 parlalık seviyesiyle hak kazanıyor. Bu değer gerçek HDR yani “yüksek dinamik aralık” keyif için çok güzel görünürken, diğer detaylar da bundan aşağıya kalmıyor. Derin siyahlar oluşturan ve 10-bit renk derinliği bulunan monitör, Quantum Dot teknolojisi üzerine kuruluyor. Özel Afterglow teknolojisiyle oynatılan içerikten aldığı renkleri ortama yayan Momentum, tahmin edebileceğiniz üzere 4K çözünürlük sunuyor. Yüksek renk doğruluğu ve zenginliği vadeden ürün, MultiView teknolojisini de barındırıyor. Bu sayede birden fazla kaynakla aynı anda bağlantı kurulabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Philips Momentum

Philips Momentum her açıdan gelişmiş bir ürün

Bu kadar güzel teknik detayın geri dönüşü ise maalesef yüksek fiyat oluyor. Ürünün tam 1.000 dolar satış fiyatı bulunuyor ve raflardaki yerini önümüzdeki yaz aylarında alıyor.

İlgili Video

NVIDIA ile televizyondan farksız dev monitör çağı başlıyor