reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android Go

Samsung’un ilk “Android Go” telefonu ortaya çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon tarafında çok geniş bir ürün gamına sahip. Ortaya çıktığı kadarıyla şirket bunu daha da büyütmeye kararlı görünüyor.

Kısa süre önce Samsung‘un “SM-J260G” kod adlı yeni akıllı telefonu ortaya çıktı. Direkt olarak Geekbench üzerinde görünen telefon, söylendiği kadarıyla Android Go altyapısını kullanıyor. Dün bu konuda Meizu ile bir ortaklık yapan Google, sürece Samsung‘u da dahil etmiş görünüyor. Bilmeyenler için minimum 512 MB maksimum 1 GB RAM’e sahip Android Oreo işletim sistemli cihazlar için tanıtılan Go, “işletim sistemi, Google uygulamaları, Play Store” deneyimini iyileştiriyor. İşletim sisteminde performans iyileştirmeleri sağlayan Go, Google uygulamalarının da Go sürümüne sahip. Aynı zamanda Play Store’u da yenileyen sistem, mağaza cihazınıza en uygun uygulamaları size göstererek cihazı fazla yormamanızı sağlıyor. Bu noktada hazırlanan SM-J260G’nin de 1 GB RAM’e sahip olduğu görülüyor. Anakartı “universal7570_go” şeklinde görülen model, en düşük pazardaki rekabeti büyütecek gibi duruyor. Henüz diğer detayları belli olmayan model, en temel donanımlar ile bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Android Go

Samsung “Android” üreticileri arasında en büyük isim

Galaxy modelleriyle Android tarafının en büyüğü haline gelen şirket, ülkelere ve pazarlara özel modeller de hazırlıyor. En son duyduğumuz kadarıyla Çin pazarına özel iki yeni telefon geliştiren firma, başta da söylediğimiz gibi ürün gamını ciddi oranda büyütüyor.

İlgili Video

Şirketin mevcut amiral gemileri