reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Nexus’un teknik özellikleri sızdı

Bu yıl bir aksilik yaşanmazsa Nexus tarihinde bir ilk olacak ve biri LG, diğeri Huawei üretimi olmak üzere iki adet Nexus akıllı telefon göreceğiz. LG’ninkini henüz bilmiyoruz ancak teknik özellikleri sızan Huawei imzalı Nexus’un fazlasıyla iddialı geldiğini söyleyebiliriz.

Sızıntı ustası Evan Blass’ın (@evleaks) son tweet‘ine bakılırsa, Huawei Nexus’un en büyük kozları arasında 5,7 inç boyunda Quad HD çözünürlüklü ekran ve son model Snapdragon 820 işlemci seti yer alıyor. Evan Blass’ın bir diğer bombası da Huawei Nexus’un tamamen metal kaplı bir gövdeyle geleceği. Eğer bu iddia gerçekleşirse, bu da Nexus için bir ilk olacak. Tüm bu premium özelliklerin yanında, Google’ın yeni nesil işletim sistemiyle birlikte parmak izi teknolojisini desteklemeye başladığını düşünürsek, Huawei Nexus’ta da bu teknolojiye yer verilmesi kuvvetle muhtemel. Telefon için iddia edilen çıkış tarihi ise bu yılın son çeyreği.

Görünüşe bakılırsa iPhone mu Android mi, Android’se hangi Android tartışmalarından sonra Nexus mu yoksa diğer Nexus mu tartışmalarını da bundan sonra sıkça göreceğiz. Bakalım Huawei’nin Nexus’una karşı LG’nin cevabı ne olacak.

YORUMLAR