reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Nexus 5’in kapak görselleri sızdı

Bu yıl Nexus tarihinde bir ilk olarak iki adet Nexus akıllı telefon çıkacağını öğrenmiştik. Biri Huawei üretimi phablet modeli, diğeri ise LG üretimi 2015 model Nexus 5. Geçtiğimiz haftalarda Huawei’nin Nexus’u hakkındaki ilk bilgileri aldık. Sıra LG’ye geldi ve teknik özellikleri olmasa da cihazın az çok neye benzeyeceğini ilk kez görme şansına sahibiz.

Daha önce çok farklı bir Nexus tasarımı göreceğimiz iddiaları doğru çıkmışa benziyor. Nitekim yeni Nexus’un özellikle arka kasası birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Nowhereelse.fr internet sitesinin yayınladığı fotoğraflara bakarsak, telefonun arka kısmında 3 adet büyükçe boşluk yer alıyor. Yuvarlak olanlar çift kamera (birinin 3D olacağı söyleniyor) dizilimine işaret ederken kare şeklindeki boşluğa ise flaşın gelmesi muhtemel.

lg-nexus-5-2015-leak-onleaks

Kapak fotoğraflarından fiziksel tuşların ve girişlerin konumlarını görmek de mümkün. Buna göre ses açma ve güç tuşları alt alta sağ kısımda yer alırken, üst kısımda kulaklık girişi, altta ise hoparlör ile microUSB veya USB Type-C girişinin yer aldığını görüyoruz. Bu fotoğraflar gerçekten de yeni Nexus 5’e aitse LG’nin söz verdiği gibi bambaşka tasarımla geleceğini söyleyebiliriz.

lg-nexus-5-2015-leak-nowhereelse-2

lg-nexus-5-2015-leak-nowhereelse-3