reklamı kapat

POPÜLER

Nexus 5’in üretimi durduruluyor

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve Android 4.4 ile birlikte gelen ilk telefon olan Nexus 5‘in üretiminin durdurulacağı ve bu tarihten sonra da yalnızca stoklarda kalan ürünlerin satılacağı duyuruldu.

TechRadar‘a konuşan Google, 2015 yılının ilk çeyreğinden sonra üretimin durdurulacağını doğruladı. Google Play Store’da cihazın kırmızı ve beyaz modelleri şimdiden yayından kaldırılmış durumda. Siyah model ise halen mağazada görüntülenebiliyor. Ama bu modelin de 16 GB ve 32 GB versiyonlarının stokta olmadığı belirtiliyor. Önümüzdeki aylarda yeni cihazların satışa sunulabileceği iddia ediliyor.

Sınırlı sayıda Nexus 5’in piyasada olduğuna dikkat çeken Google, cihazı almak isteyenlerin elini çabuk tutmasını tavsiye ediyor. Çünkü bu cihazlar 2015 yılında tükendiği zaman yeniden üretim yapılmayacak ve dolayısıyla cihazı satın alabilmek çok daha zor bir hale gelecek.

Nexus 5’in üretimi sona erecek olsa da cihaza verilen destek tüm hızıyla devam ediyor. Birçok telefona henüz çıkış yapmayan Android 5.0 güncellemesini ilk olarak alan Nexus 5, önümüzdeki yıl da güncellemeleri almaya devam edecek.

YORUMLAR