reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung artık daha fazla kavisli televizyon üretecek

Samsung, bugün düzenlediği basın toplantısında televizyon ve beyaz eşya kategorilerindeki faaliyetlerini ve 2015 yılı beklentilerini paylaştı. Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Erel, 2014 yılında Samsung’un geniş ekran televizyon ürün portföyünde, kavisli televizyon oranının yüzde 25 olduğunu ve bu rakamın, 2015’te yüzde 75’e yükseleceğini öngördüklerini belirtti. Erel, 2014 yılı içindeki kavisli televizyon satışlarını değerlendirirken, Türkiye’de en fazla tercih edilen kavisli televziyon boyutunun yüzde 66’lık bir oranla 55 inç olduğunu açıkladı. Yakın gelecekte tüm Samsung televizyonların, farklı boyut seçenekleriyle, kavisli formda olacağını öngördüklerini dile getiren Erel, 46 ve daha küçük inçlik televizyonlarda bundan böyle derinliğin daha iyi hissedilebilmesi için daha fazla kavis kullanılacağını dile getirdi.

Mart ayının sonlarına doğru yeni kavisli 4K televizyonlarını pazara sunacaklarını ifade eden Erel, televizyon haricinde yeni bulaşık makinesi hakkındaki detayları da paylaştı. WaterWall teknolojisini yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunarak, bulaşık makinelerinde yeni bir dönem başlattıklarını belirten Erel, Samsung WaterWall modelinin, beyaz eşya pazarına şu ana kadar sunulmuş bulaşık makinelerinden çok daha farklı bir teknolojiye sahip olduğunu açıkladı. Geleneksel döner püskürtmeli bulaşık makinelerine meydan okuyan bu makinenin, öne ve arkaya hareket edebilen yepyeni su duvarı teknolojisi ile dünyada bir ilke imza attığını dile getirdi.

Yeni bulaşık makinesinin standart bulaşık makinelerinde yer alan döner püskürtmeli kol mekanizması yerine, lineer bir mekanizmaya olduğunu söyleyen Erel, bu mekanizmanın, makinenin alt kısmı boyunca hareket ederek, dikey su jetleriyle her köşeye düzenli olarak yüksek su basıncı sağladığını ve bu teknolojinin yıkama esnasında bir köşeden diğerine güçlü bir su duvarı oluşturarak üstün bir performans sergilediğini söyledi. İki farklı renk seçeneğiyle piyasaya sunulan bulaşık makinesinin Türkiye’deki satış fiyatı 2.499-2.999 TL.
samsung
samsung

Samsung