reklamı kapat

POPÜLER

andromium

Android telefonunuzu masaüstü bilgisayara çevirin [Video]

Masaüstü bilgisayarlardan kopup tamamen akıllı telefonlarımıza gömüldüğümüz şu günlerde, ilginç bir cihaz çıkageldi. Android işletim sistemli akıllı telefonları masaüstü bilgisayara dönüştüren Andromium, masaüstü bilgisayar kullanımını bambaşka bir boyuta taşıyor.

Andromium bu görevi hem yazılım hem donanım olarak yerine getiriyor. Şarj cihazına benzeyen (ve aynı zamanda şarj cihazı işlevi de gören) ünitesine telefonu yerleştirdikten sonra masaüstü deneyimi yaşamaya başlarken, USB girişleri sayesinde klavye, fare vb. harici donanım aygıtlarından faydalanmak mümkün hale geliyor. Yazılım kısmında ise Andromium Computer Platform adında Windows 7 ve OS X karışımı bir arayüz bulunuyor.

andromium
İşin en güzel kısmı ise; Andromium’a bağladıktan sonra bile telefonun kendi özelliklerinden yararlanmaya devam edebiliyoruz. Android telefonumuz masaüstü olarak çalışmaya devam ederken, bildirimleri görmek ve hatta aramalara cevap vermek mümkün. Andromium’un geliştiricileri, cihazın birçok farklı Android telefonlarla uyumlu çalışabileceğini belirtiyor.

andromium
Şu an için Kickstarter’da fon desteği bekleyen Andromium, 100 bin dolarlık hedefine ulaşırsa önümüzdeki yıldan itibaren pazardaki yerini alacak.

VİDEO