reklamı kapat

POPÜLER

Samsung kavisli televizyonlardan vazgeçmiyor

Evlerimizdeki seyir keyifini artırmayı amaçlayan kavisli televizyonlar bir türlü istenen başarıya ulaşamadı. Bu durum da birçok markanın kavisli ekran üretiminden vazgeçmesine neden oldu. Ancak Samsung‘un bu alana olan inancı kırılmamış gibi görünüyor. Teknoloji devi önümüzdeki süreçte yirmi iki kavisli televizyon modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi İngilizce’de curved olarak adlandırılan bu ekranlar izleyicilerin daha geniş bir açıyı görmesine olanak sağlıyor. Bu özelliğe sahip televizyonlar da bir anlamda sinemalardaki IMAX tecrübesini evlerimize getirmiş oluyor. Seyir keyfi oldukça yüksek olan bu teknoloji genel rakamlara bakıldığında arzu edildiği kadar kazanç getirmiyor. Bu durum da LG Electronics ve Sony gibi firmaların kavisli televizyonları bu seneki programlarından çıkartmasına neden oldu. Ancak herkes aynı fikirde değil gibi görünüyor.

Samsung diğer firmaların aksine geçtiğimiz sene piyasaya sürülen on farklı kavisli televizyon modeline yenilerini eklemeyi planlıyor. ET News sitesinin haberine göre firma 65 inç ve üzerinde yirmi iki farklı modelleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu da Samsung’un hala kavisli televizyonların satışı konusunda umutlu olduğunu ortaya koyuyor. Zaten Samsung‘un kavisli ekranlı televizyonlarının satış rakamlarına baktığımızda da yükselen bir trend görüyoruz. Firma satışa sunulacak yeni modellerle birlikte bu alandaki kazancını artmayı amaçlıyor.