reklamı kapat

POPÜLER

Nexus 5 ve Nexus 7.7, Google I/O etkinliğinde tanıtılabilir

Ruliweb isimli internet sitesinin haberine göre Google, 15-17 Mayıs tarihleri arasında San Francisco‘da düzenlenecek Google I/O etkinliğinde Nexus 5 ve Nexus 7.7‘yi görücüye çıkaracak. Nexus 4 gibi Nexus 5‘in de LG tarafından üretileceği belirtiliyor. 1080p çözünürlüklü (Full HD) 5 inç ekranla geleceği söylenen akıllı telefonun NVIDIA Tegra 4 işlemciye, 2 GB RAM’e, 13 megapiksel çözünürlüklü arka ve 3 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya sahip olacağı söyleniyor. Hafıza seçeneklerinin ise Nexus 4’teki gibi 8 ve 16 GB olacağı konuşuluyor.

Geçtiğimiz hafta NVIDIA tarafından duyurulan Tegra 4, şu an için dünyanın en hızlı mobil işlemcisi olarak kabul ediliyor. Tegra 3 gibi yeni işlemci de dört çekirdekli bir yapıya sahip. Ancak yeni işlemcideki beşinci yardımcı çekirdek, pil ömrü performansını artırıyor.

Google I/O etkinliğinde Nexus 5’in haricinde Nexus 7.7 tabletin de tanıtılacağı iddia ediliyor. 1920×1200 piksel çözünürlüklü 7,7 inç ekranla birlikte gelmesi beklenen tabletin 2 GB RAM’e, 8 ve 16 GB depolama alanına, HD çözünürlüklü ön ve arka kameraya da sahip olacağı vurgulanıyor. Bu detayların gerçek olup olmadığını Google I/O etkinliğinde hep birlikte göreceğiz.