reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nın Android’li telefonunun özellikleri belli oldu

Nokia‘nın Android işletim sistemli telefonuna dair iddialar güçlenmeye devam ediyor. Kısa süre önce sızdırılan görsellerin ardından şimdi de cihazın AnTuTu Benchmark testi ortaya çıktı.

Normandy kod adıyla anılan akıllı telefon, Android işletim sistemine sahip olmasından ötürü hayli önem taşıyor. Nokia için kritik dönemeç anlamına gelen bu hamle, her ne kadar şimdilik iddia niteliği taşısa da basına sızdırılan görseller ön fikir vermeye yetiyor. Verilere göre Nokia A110 ismine sahip cihaz Android’in son sürümü 4.4.1 KitKat‘la çalışıyor. Snapdragon işlemcinin yanı sıra 854×480 çözünürlüklü ekran ve 5 megapiksel kamera bilinen diğer özellikler arasında yer alıyor. Giriş seviyesine hitap edecek telefonun uygun fiyatlı satış politikasıyla piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Konuşulanlara göre Barcelona’da düzenlenecek Mobile World Congress 2014 etkinliğinde resmen tanıtılması beklenen A110, bakalım söylentileri haklı çıkaracak mı.

nokia-1

nokia-2

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nokia’nın Android’li telefonunun özellikleri belli oldu” için 5 cevap

 1. husinho dedi ki:

  Günaydın Nokia.5 sene geriden takip ediyorsun.Zamanında geçilseydi her şey çok farklı olabilirdi.

 2. Atakan Arısoy dedi ki:

  bu beceriksiz CEO(lar ile) olmuyor. bu kaypak tavrı ile Nokia istediği yere asla gelemeyecek. Android dostumuz değildir deyip kitlesine kendisini ispatlamayı denedi, olmadı. Windows Phone ile güzel bir ışık yakaladığını sanıp Google’a gider yapmayı denedi, yine olmadı. seneler önceki Nokia tavrımla devam edersem gerçekten eskisi gibi olurum dedi, suratında patladı. Hayır, neden bu inat? batmak için bu kadar çabalayıp yine de batamayan başka firma da kalmadı günümüzde. Biri demiyor mu yahu; “abi, bu kafa, kafa değil, yanlış yapıyoruz. bak Apple ve Google yok etmek üzere bizi; neyin mücadelesini veriyoruz, ne yapıyoruz biz?” ah Nokia, seni sen yapan değerleri korumaya çalışıp babadan kalan dükkanı dimdik tutmanı anlayabiliyorum da, sene 2013; sen global bir firmasın. seneler önce Apple’ın yaptığı hataya benzer hatalar yapmaya devam ediyorsun. Vizyonu dar adamlarla çalışıp güzelim şirketi çöpe attırma. Motorola gibi çöpe gitmene gönlüm dayanmaz be bro.

 3. TheMessage dedi ki:

  rahat olun gençler

 4. TheMessage dedi ki:

  rahat olun gençler

 5. Haleelo dedi ki:

  Kardeş valla nokia’ya bunları yazdıysan sevgiline neler yazıyon kim bilir :D:D