reklamı kapat

POPÜLER

nokia x-normandy

Nokia’nın Android telefonu giriş düzeyinde olabilir

Nokia‘nın Android‘le çalışan yeni akıllı telefonunu bu ay içinde gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtacağını ve telefonun teknik özellikleriyle ilgili bazı söylentileri geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir haberle paylaşmıştık. Şimdilik Nokia X adıyla anılan telefona dair yeni dedikodular gelmeye devam ediyor. Wall Street Journal da güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere dayanarak Nokia’nın Android cihazının gelişmekte olan ülkelerin pazarlarını hedeflediğini belirtti.

Gelişmekte olan ülkelerin pazarlarını hedefleyecek olan yeni akıllı telefonun tam da bu yüzden giriş seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Söz konusu haberde telefonun Nokia ve Microsoft tarafından geliştirilen Here Maps ve Mix Radio gibi servisleri ve uygulamaları kullanacağı belirtilirken, Google‘ın uygulamalarının Nokia X‘de bulunmayacağı söyleniyor.

Microsoft ve Nokia işbirliğiyle üretilecek olan Android işletim sistemli telefonun mobil pazarında ne kadar büyük bir etki yapacağı şu an için belirsiz. Wall Street Journal, Microsoft’un Windows Phone işletim sistemi kullanan telefonların yalnızca üst model Lumia’lar olacağını, Android’le çalışan Nokia’ların ise görece daha düşük teknik özellikleri dolayısıyla hitap edecekleri müşteri kitlesinin giriş düzeyindekiler olacağını belirtiyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nokia’nın Android telefonu giriş düzeyinde olabilir” için bir cevap

  1. Mehmet Şen dedi ki:

    telefon bence Jolla işletim sistemi ile gelecek, android ismi verilerek dikkat çekilmeye çalışılıyor ve ASHA serisinde yer alan işletim sistemi daha da geliştirilerek bu telefonu duyuracaklar ve reklamı ile satış artırmaya çalışacaklar. bence Android ile Nokia hiçbir zaman olmayacak ahanda büyük konuştum 🙂