reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nın 2K çözünürlüklü Android telefonları ortaya çıktı

Geçen aylarda Nokia’nın akıllı telefon pazarına geri dönüş yapacağı açıklanmıştı. Yeni ortaya çıkan bilgiler, Nokia imzalı en az iki adet Android telefonun geliştirilmekte olduğunu ortaya döküyor.

İddialar doğruysa bahsi geçen telefonlardan biri 5,5 inç ekrana sahipken diğerinde 5,2 inç büyüklüğünde ekranla birlikte geliyor. Her iki cihazın ekran çözünürlüğünün de 2K olacağı söyleniyor. Snapdragon 820‘den güç alacağı dile getirilen cihazların IP68 sertifikasına sahip olacağı ve böylece suya karşı dayanıklılık gösterecek. Cihazın maalesef yalnızca Çin’de satışa sunulması bekleniyor ve diğer ülkeler bu özellikleri gayet iyi görünen cihaza ulaşamayacağa benziyor.

Nokia demişken burada bir parantez açmakta fayda var. Her ne kadar telefonun üstünde Nokia logosunu görebilecek olsa da aslında Nokia, telefonu kendi bünyesinde üretmiyor. Bunun yerine Nokia’nın isim haklarını kullanmasına izin verdiği bir şirket bu cihazı geliştiriyor. Telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyatının ne olacağı bilinmiyor.

*Haberin görseli temsilidir.

YORUMLAR